Ziedīte

Zemgalieši uzvar pagājušās sezonas čempionus

Raksts publicēts: 2016.11.19. 19:12:48
Raksta autors: JelgavasVestnesis.lv

Latvijas hokeja čempionātā sesto uzvaru pēc kārtas izcīnījusi «Zemgale/LLU», kas Jelgavas ledus hallē ar 6:4 pieveica pagājušās sezonas čempioni «Liepāju», saglabājot pirmo vietu turnīra tabulā. Pa diviem vārtiem šajā spēlē Niklāvam Birovam un Kristapam Milleram, bet pa vienam precīzam metienam Ērikam Ozollapam un Romanam Nekļudovam. 23. novembrī Jelgavā spēle Latvijas kausa ceturtdaļfinālā pret Rīgas komandu.

Par teicamo «Zemgale/LLU» sezonas sākumā runā daudzi hokeja pazinēji, iemeslus labajiem rezultātiem meklējot leģendārā trenera Haralda Vasiļjeva piesaistē un izveidotajā draudzīgajā kolektīvā. Līdz šim vakaram komanda 15 spēlēs bija izcīnījusi 11 uzvaras, sakrājusi 34 punktus un atradās pirmajā vietā. Pagājušās sezona čempione Liepāja bija aizvadījusi par divām spēlēm mazāk, iekrājusi 21 punktu un ieņēma ceturto vietu.

«Zemgale/LLU»  mača ievadā zaudēja pretiniekiem kopējā pieci pret pieci spēlē, kas arī rezultējās zaudētos vārtos – piektajā minūtē vārtu priekšā veiksmīgi ripas lidojuma virzienu pamainīja Māris Diļevka. Dažas minūtes vēlāk pretinieki sniedza iespēju spēlēt vairākumā, un no nelielas distances teicami ripu vārtos pārvirzīja Niklāvs Birovs – 1:1. Divas minūtes vēlāk atkal vairākums, un atkal Birovs – metiens zem pārliktņa un 2:1. Atlikušajā perioda daļā rezultāts vairs nemainījās.

Otrā perioda sākumā liepājnieki spēlēja nedisciplinēti, sniedzot mūsējiem vairākas vairākuma iespēja, taču kvalitāte saspēlē kliboja, tādējādi rezultāts nemainījās. «Zemgale/LLU» vārtos ar stabilu sniegumu izcēlās vārtsargs Rihards Cimermanis. 36. minūtē viesi kļūdījās, un jelgavnieku pretuzbrukumu ar precīzu metienu vārtu tuvajā stūrī noslēdza Ēriks Ozollapa (3:1). Perioda izskaņā vārtu priekšā prasmīgi ripas lidojumu pamainīja Kristaps Millers, pirms izšķirošā perioda iegūstot mājiniekiem komfortablu pārsvaru – 4:1.

Trešā perioda ievadā, jau 14. sekundē, Romans Nekļudovs izmantoja pretinieku vārtsarga neveiksmīgu spēli un šķietami jau izšķīra cīņas likteni -  5:1. Liepājnieki gan nepadevās, diezgan ātri atguva divus vārtus un aktīvi uzbruka, tādējādi pie 5:3 rezultāta zināma nervozitāte bija arī pie Riharda Cimermaņa vārtiem. «Zemgale/LLU» sagaidīja savu iespēju pretuzbrukumā, un Kristaps Millers individuāli nospēlēja sekmīgi (6:3). 59. minūtē viesi iemeta ceturtos vārtus, taču atlikušajā spēles daļā jelgavnieki veiksmīgi pārsvaru noturēja (6:4), svinot sesto uzvaru pēc kārtas.

«Domāju, ka pirmajos zaudētājos vārtos nedaudz kļūdījāmies mēs visi maiņa un vārtsargs, bet turpinājumā viss jau bija kārtībā. Liepāja tādā ziņā ir līdzīga stila komanda kā mēs - viņi cīnās katrā epizodē. Uz katru spēli mēs gatavojamies atsevišķi, gribam uzvarēt katrā spēlē, bet, kas no tā visa sanāks beigās vēl redzēsim. Vai «Zemgale/LLU» šobrīd ir spēcīgākā komanda Latvijas čempionātā? Viss ir redzams turnīra tabulā,» tā pēc spēles komandas uzbrucējs Ēriks Ozollapa.

23. novembrī Latvijas kausa izcīņas ceturtdaļfināla ietvaros Jelgavas ledus hallē komandas aizvadīs atbildes spēli pret HS «Rīga». Mača sākums pulksten 19.30. Rīgā jelgavnieki galvaspilsētas komandu pieveica ar 2:1.

0.35003900527954 56(0) - 0.24001026153564 2024.04.20. 03:59 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=38965 ip: 172.69.59.40 usememcache: 1