10
7

Zemgaliešiem pirmā uzvara Latvijas kausa izcīņā

Raksts publicēts: 2016.10.27. 21:19:19

Trešdien hokeja hallē “Rīga” tika aizvadīta "Optibet" sporta bāra Latvijas Kausa 1/4 fināla pirmā spēle starp HS “Rīga” un HK “Zemgale/LLU”. “Zemgale/LLU” bez daudziem traumētiem spēlētājiem, bet jaunos formas tērpos izcīnīja pirmo uzvaru ar rezultātu – 2:1.

Pirmo trešdaļu abas komandas uzsāka ar ātriem pretuzbrukumiem, lai jau no paša spēles sākuma gūtu priekšroku pār pretinieku. Trešajā trešdaļas minūtē, izvadot ripu no savas aizsardzības, jelgavnieki kļūdījās un ripu pārtvēra HS “Rīga” spēlētājs, kurš uz vārtu priekšu to piespēlēja Renāram Undelim, kurš atklāja spēles rezultātu – 0:1. Gluži, kā iepriekšējā savstarpējā regulārā čempionāta spēlē, HK “Zemgale/LLU” nonāca iedzinēja lomā un atsāka masīvu uzbrukumu, pārņemot vadību spēlē. Sestā minūtē rīdzinieki neizturēja un pārkāpa noteikumus, ko savā labā izmantoja jelgavnieki. Pēc vairākiem bīstamiem mēģinājumiem, ripu no zilās līnijas uz vārtiem meta Jānis Bullītis. Vārtu priekšā stāvošais uzbrucējs Jānis Bērziņš to pielaboja un izlīdzināja spēles rezultātu – 1:1. Trešdaļas turpinājumā pārsvars bija HK “Zemgale/LLU” pusē un tam palīdzēja izcīnīts vairākums. Diemžēl vārtus gūt tajā neizdevās un jau trešdaļas izskaņā jelgavnieki palika trijatā pret pieciem pretiniekiem. Lielo mazākumu izdevās izturēt un pabeigt pirmo trešdaļu ar neizšķirtu rezultātu – 1:1.

Otro trešdaļu HK “Zemgale/LLU” uzsāka ar pārliecinošu ripas kontroli un spiedienu uz pretinieka vārtiem. Tāds pārsvars ar laiku nestu rezultātu, ja vien septītajā minūtē netiktu nopelnīts noraidījums. Noraidījums tika izprovocēts ar to, ka pretinieks uzsācis pielietot spēka paņēmienus, lai apturētu jelgavniekus. HK “Zemgale/LLU” spēja izturēt mazākumu, bet toties pazaudēja iegūto pārsvaru un spēja to atgūt trešdaļas pēdējās piecās minūtēs. Tomēr spēle trīs maiņās prasīja daudz fiziska spēka un spēlētājiem pietrūka ātruma, lai mainītu spēles rezultātu otrajā trešdaļā.

Trešajā trešdaļā atkārtojās otrās trešdaļas scenārijs. HK “Zemgale/LLU” izcīnīja pārsvaru ripas kontrolē un sāka aktīvi uzbrukt. HS “Rīga” centās jelgavniekus apturēt ar spēka paņēmieniem un par to saņēma noraidījumu. HK “Zemgale/LLU” atkārtoja pirmajā trešdaļā gūto vārtu taktiku. Pēc Olafa Aploka piespēles uz vārtiem ripu meta aizsargs Jānis Bullītis, bet tās lidojumu pie vārtiem izmainīja uzbrucējs Raivis Kurnigins un izvirzīja jelgavniekus vadībā ar rezultātu – 2:1. HK “Zemgale/LLU” turpināja savu spiedienu un jau tajā pašā minūtē guva trešos vārtus, bet tiesneši tos neieskaitīja, jo nolēma, ka tie tika gūti ar kāju. Līdz trešdaļas vidum jelgavnieki saglabāja pārsvaru, līdz guva noraidījumu. Kopumā tika nopelnīti divi noraidījumi un vienā no tiem HK “Zemgale/LLU” aizsargājās četratā pret sešiem pretiniekiem. Pateicoties pašaizliedzībai, vārtsarga Riharda Cimmermaņa precīzajai spēlei un arī veiksmei, HK “Zemgale/LLU” spēja izcīnīt uzvaru pār HS “Rīga” pirmajā "Optibet" sporta bāra Latvijas kausa izcīņas spēlē ar rezultātu – 2:1.

0.2820360660553 58(0) - 0.17676067352295 2024.03.28. 23:07 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=38799 ip: 172.70.175.42 usememcache: 1