7

"Zemgalei/LLU" - izcīnīta ceturtā uzvara

Raksts publicēts: 2016.09.25. 08:48:15
Raksta autors: JelgavasVestnesis.lv

Latvijas hokeja Virslīgas čempionātā šovakar Jelgavas ledus hallē ceturto uzvaru pēc kārtas izcīnīja Haralda Vasiļjeva trenētā «Zemgale/LLU», kas otro reizi šosezon apspēlēja Rīgas «Prizma» hokejistus, pie tam šoreiz to izdarīja ar graujošu 6:2. Divus vārtus iemeta Raivis Kurnīgins, bet pa reizei precīzi bija Raimonds Vilkoits, Kristaps Namiķis, Jorens Grauds un Jānis Bullītis.

«Zemgale/LLU» sezonas ievadā daudz spēles aizvada savā laukumā un Jelgavas ledus hallē līdz šim bija nospēlētas visas piecas šīs sezonas cīņas. Izcīnītās četras uzvaras piecās spēlēs mūsējiem pat ļāva izvirzīties turnīra tabulas pirmajā pozīcijā, tiesa, Jelgavas klubs arī aizvadījis visvairāk spēles. Pret Rīgas «Prizma», pret kuru iepriekšējās sezonās spēlēts ļoti daudz, šosezon viena uzvara jau tika izcīnīta - Latvijas hokeja Virslīgas ietvaros mūsējie uzvarēja ar 5:4, lai gan bija vadībā arī ar drošāku pārsvaru, taču neveiksmīgi aizvadīja mača galotni, īsā laikā ielaižot divus vārtus.

Jāpiemin, ka jelgavnieku pirmās maiņas uzbrucēju trijnieks Olafs Aploks - Raimonds Vilkoits - Raivis Kurnīgins ir rezultatīvākie visā līgā. Arī šajā mačā šī trijotne iesāka lieliski - pretiniekiem noraidījums, un viena hokejista pārsvaru pēc Aploka un Kurnīgina piespēlēm izmantoja centra uzbrucējs Vilkoits (1:0). Dažas minūtes vēlāk rīdzinieki atkal palika mazākumā, un arī šoreiz «Zemgale/LLU» to prata izmantot, ar vārtu guvumu izceļoties Kristapam Namiķim. 11. minūtē iemeta arī aizsargs Jorens Grauds, un rezultāts uz tablo jau kļuva graujošs par labu Jelgavas komandai (3:0).

Tas gan pirmajā trešdaļā nebija viss - 24 sekundes vēlāk vēl pa punktam pievienoja Kurnīgins un Vilkoits, bet precīzs metiens šoreiz aizsargam Jānim Bullītim (4:0). Pēc šāda pavērsiena tika nomainīts viesu vārtsargs Edgars Lūsiņš, un viņa vietā vārtos stājās Jelgavā labi zināmais Nikolajs Žurkovs. Drīz vien gan arī viņš tika pārspēts - vārti Kurnīginam un jau 5:0. Trešdaļas beigu daļā pretinieki kaut ko spēles ritējumā mēģināja mainīt ar asumiem, bet rezultāts uz tablo pirmajā nogrieznī vairs nemainījās.

Skaidrs, ka pēc šādām 20 minūtēm ir grūti saglabāt maksimālu kocentrēšanos, un sekoja neliels atslābums mājinieku spēlē, ko pretinieki arī izmantoja ar gūtiem diviem vārtiem spēles otrajā trešdaļā (2:5). Arī kopumā rīdzinieki otrajā periodā demonstrēja labāku hokeju un atgūt spēles garšu mūsējiem bija sarežģīti. Ilgāku laiku rezultāts uz tablo nemainījās, taču 59. minūtē, gūstot otros vārtus šajā spēlē, punktu cīņai pielika Kurnīgins - «Zemgale/LLU» ļoti pārliecinoša 6:2 uzvara un saglabāta pirmā vieta turnīra tabulā.

28. septembrī «Zemgale/LLU» aizvadīs pirmo izbraukuma spēli šajā sezonā, pie tam jāspēlē pret ļoti spēcīgo «Kurbadu». Mača sākums pulksten 19.30.

4.5872039794922 58(0) - 4.4442973136902 2024.03.28. 20:28 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=38574 ip: 172.70.42.63 usememcache: 1