Bārbala

"Zemgale/LLU" aizvada pirmo spēli Vasiļjeva vadībā

Raksts publicēts: 2016.09.08. 08:46:11
Raksta autors: JelgavasVestnesis.lv

Latvijas hokeja Virslīgas čempionātā šovakar Jelgavas ledus hallē galvenā trenera Haralda Vasiļjeva vadībā pirmo spēli aizvadīja «Zemgale/LLU». Pirmajā mačā pretiniece nebija tā spēcīgākā, un mājinieki Rīgas «Pārdaugavas» puišus apspēlēja ar graujošu 9:2. Divus vārtus iemeta Olafs Aploks, reizi precīzi bija Toms Tauriņš, Kristaps Namiķis, Raivis Kurņīgins, Niklāvs Birovs, Arturs Ozols, Jānis Bērziņš un Mārtiņš Mežulis. 10. septembrī jau nākamais mačs.

«Zemgale/LLU» īsi pirms gatavošanās sākuma palika bez galvenā trenera, jo Aigars Cipruss pieņēma Rīgas «Dinamo» piedāvājumu. Ilgi bez trenera gan komanda nebija, un klubam izdevās piesaistīt leģendāro Haraldu Vasiļjevu, kurš 2000. gadā vadīja Latvijas izlasi vēsturiskajā uzvarā pret Krieviju. Nākamais pavērsiens vēl tikai sekoja – Vasiļjevs pēc Leonīda Beresņeva atkāpšanās tika apstiprināts par Latvijas hokeja izlases galveno treneri.

Vasiļjeva vadībā Latvijas hokeja izlase palika soli no iekļūšanas piektajās ziemas olimpiskajās spēlēs pēc kārtas, bet jelgavnieki tikmēr turpināja trenēties pēc Haralda sastrādāta treniņu plāna. Starpsezonā komanda zaudēja daudzus līderus, jo gluži vienkārši finansiālās iespējas neļauj sacensties ar turīgāko klubu piedāvājumiem. Lai nu kā, komanda arī šajā sezonā stāda mērķi cīnīties par medaļām.

Sezonas ievadā bija jāspēlē pret «Pārdaugavas» hokejistiem, kas realitātē uzskatāmi par «Prizmas» dublieriem. Komandas vidējais vecums ir krietni mazāks, arī fiziski mūsējie ir labāk sagatavoti, tādējādi pirmajā spēlē teorētiski bija jābūt drošai uzvarai. To arī pirmajā periodā izdevās apliecināt, jo mūsējie bija ātrāki, meistarīgāki, itin ātri audzējot rezultātu. Pa vārtiem guva Olafs Aploks, Toms Tauriņš, Kristaps Namiķis un Raivis Kurņīgins, pēc 20 minūtēm sniedzot mājiniekiem jau graujošu 4:0 pārsvaru.

Otrā perioda sākumā rīdzinieki pat vairākas minūtes netika ārā no zonas. Jelgavnieki vērpa vienu kombināciju pēc otras, vairākas reizes izspēlēja pat līdz vārtu priekšai, taču nekādi nespēja gūt vārtus. 25. minūtē sanāca kļūdīties savā aizsardzības zonā, un Andrejs Maslovskis no vārtu priekšas vienus vārtus atguva. Vēl septiņas minūtes vēlāk Artūram Treimanim izdevās veiksmīgs metiens no tālas distances tieši vārtu devītniekā un vairs tikai 4:2. Perioda noslēdzošajā daļā vispirms pēc liela haosa vārtu tuvumā ripu tīklā iebakstīja Olafs Aploks, bet nedaudz vēlāk Niklāvs Birovs mazākumā no asa leņķa panāca jau pavisam komfortablu pārsvaru (6:2).

Trešajā periodā komandas turpināja demonstrēt itin atraktīvu hokeju, un jau pirmās minūtes noslēgumā vairākumā vārtus guva Arturs Ozols (7:2). Nedaudz vēlāk vēl viens labs moments, un, ripu pārvirzot vārtu tīklā, 8:2 panāca Jānis Bērziņš.Jelgavas komanda turpināja dzīvoties pa rīdzinieku aizsardzības zonu, veidoja daudz momentu, taču brīžiem pietrūka sapratnes tieši noslēdzošajā daļā. Jaunie rīdzinieki centās atbildēt ar asiem pretuzbrukumiem, taču jūtamu rezultātu tas nedeva. Bez nervozitātes vienības varēja aizvadīt spēles noslēdzošo daļu, tomēr «Zemgale/LLU» izskaņā vēl vairākumā paspēja gūt arī devītos vārtus, izceļoties Mārtiņam Mežulim un Jelgavas komandai pirmajā spēlē gūstot graujošu uzvaru ar 9:2.

«Varu pateikt, ka puiši ļoti labi trenējās. Varbūt šodien nebija tas labākais sniegums, vienmēr var labāk. Gaidu, kad mēs atvērsimies, bet, iespējams, ne tagad, bet pēc kāda laiciņa. Puišiem vēl jāiedzīvojas un jāsaprot, kas un kā jādara. Bet hokejā laika nav. Visi grib uzvaras un uzreiz. Domāju, ka ļoti labi intensīvi iesākām, pretinieks varbūt bija apjucis. Nebija viņiem vēl spēļu pieredzes. Ātri guvām pārsvaru. Otrajā trešdaļā vairs tik labi nevedās, nomierinājāmies. Domājām, ka tā arī tālāk ies, bet hokejs vienmēr ir jāspēlē un jāspēlē līdz galam,» tā pēc spēles izteicās komandas galvenais treneris Haralds Vasiļjevs.

10. septembrī Jelgavas ledus hallē mūsējie spēlēs pret spēcīgo «Mogo». Mača sākums pulksten 16. Treneris sola, ka komanda darīs visu, lai pretiniekiem sagādātu lielas problēmas.

0.35028791427612 56(0) - 0.25474214553833 2024.04.25. 23:02 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=38483 ip: 172.69.7.148 usememcache: 1