Ritvaldis

"Jelgava" uzvar SynotTip Virslīgas 9.kārtas spēlē

Raksts publicēts: 2016.05.30. 10:32:52
Raksta autors: jelgavasvestnesis.lv

SynotTip Latvijas futbola Virslīgas 9. kārtas spēlē Dmitrija Kalašņikova, Dāvja Caunes un Andreja Piedela vadībā ļoti svarīgu uzvaru guvusi «Jelgava», kas otrajā puslaikā guva divus vārtus un ar 2:1 pieveica «Riga» futbolistus. Pa vārtiem šajā cīņā Daniilam Turkovam un Andrejam Kovaļovam. Tagad komandai līdz nākamajai spēlei ilgāka pauze.

Pirms  pusotras nedēļas no Jelgavas futbola komandas galvenā trenera amata atkāpās Vitālijs Astafjevs, un Latvijas kausa izcīņā līdz trofejai komandu aizveda Dāvis Caune, Dmitrijs Kalašņikovs un Andrejs Piedels. Šodien treneri, salīdzinot ar kausa finālu, bija veikuši tikai vienu izmaiņu – savainojuma dēļ spēlēt nevarēja pieredzējušais aizsargs Valērijs Redjko, bet viņa vietu ieņēma Vitālijs Litvinskis. Pirmajā aplī komandas nospēlēja 1:1 neizšķirtu.

Mača pirmajā puslaikā uzreiz ar pirmajām minūtēm nelielu iniciatīvu ieguva rīdzinieki, un sestajā minūtē Jevgēņijs Šerenkovs ar vienu kustību izbrīvēja sev pozīciju sitienam, trieca bumbu tuvajā stūrī, bet jelgavniekus glāba vārtu stabs. 13 minūtē pēc piespēles no kreisās malas soda laukumā noteikumus pārkāpa Viktors Litvinskis - pašam savainojums, un pretinieku rindās 11 metru soda sitienu realizēja Sergejs Vorobjovs. 31. minūtē bija kaut kas no filmu scenārijiem - no sākuma no tukšiem vārtiem bumbu izsita Gints Freimanis, tad ar kāju bumbu atvairīja Ikstens, sekoja vēl viens sitiens, un to Ikstens atvairīja ar seju. Izskaņā bīstamu momentu nebija un pēc 45 minūtēm uz tablo 0:1.

Otrā puslaika sākumā laukumā iznāca cita komanda – spēlētāji uzreiz veidoja bīstamus momentus, bet brīžiem vienkārši pietrūka veiksmes un laba noslēdzošā sitiena. 58. minūtē eleganti soda sitienu izpildīja Kirilo Siličs, taču trāpīja pa vārtu pārliktni. 70. minūtē Daniils Turkovs izcēlās ar komandas skaistākajiem vārtiem šajā sezonā – bumba uzņemta soda laukumā, ass sitiens un bumba vārtu devītniekā – 1:1. Komanda arī turpinājumā uzbruka vairāk nekā pretinieki un tas atmaksājās – Vladislavs Klimovičs laicīgi piespēlēja Andrejam Kovaļovam, pussargs tika nogāzts soda laukumā un mirkli vēlāk droši realizēja pendeli (2:1). Izskaņā komanda droši noturēja pārsvaru un varēja gavilēt pēc spēles beigām.

«Jelgava izcīnīja pelnītu uzvaru. Ja neiesit tu, iesit tev. Pirmajā puslaikā bija pietiekami daudz momentu, lai palielinātu pārsvaru. Otrajā puslaikā pieļāvām individuālās kļūdas, tādēļ piedzīvojām zaudējumu. Funkcionāli komanda ir ļoti vāja. Tagad čempionāta laikā ir grūti, ko mainīt. Kad sākam pagurt, tad arī spēli zaudējām,» tā pēc spēles pretinieku galvenais treneris Dmitrijs Homuha.

«Paldies atbalstītājiem, komandai par uzvaru. Uzskatu, ka uzvarējām pelnīt. Kas raksturo spēli? Iepriekšējā spēlē bija raksturs un meistarība, bet šovakar uzvarējām tīri uz meistarības pārākumu. Jau 60. minūtē man bija skaidrs, varbūt tā nevaru teikt, bet vismaz neizšķirts būs. Esam apmierināti ar spēlētājiem. Viss tiek labi uztverts, ko mēs ar treneriem vēlamies viņiem nodot. Arī maiņas labi nostrādāja. Daniils Turkovs labi izgāja uz maiņu. Arī Vladislavs Klimovičs bija iesaistīts vārtu guvumā. Paldies visiem. Bija gan raksturs, gan meistarība,» gandarījumu neslēpa Dāvis Caune, galvenā trenera vietas izpildītājs.

Tagad komandai būs nedaudz ilgāka pauze, bet nākamā spēle paredzēta 11. jūnijā viesos Liepājā. Mača sākums pulksten 19.

"Jelgava" – "Riga" 2:1 (1:0)
Vārti:
Turkovs 70' Kovaļovs 85' (11m) – Vorobjovs 13'
Brīdinājumi: Litvinskis, Savčenkovs – Kamara Barinovs
Jelgava: Ikstens, Bogdaškins, Freimanis, Savčenkovs, Smirnovs, Litvinskis (Vladislavs Sorokins 16’), Lazdiņš, Kovaļovs, Kļuškins, Siličs, Nakano (Turkovs 46')
Riga: Litovka, Timofejevs (Apiņš 45’), Daņilovs, Kņazevs, Laizāns, Šerenkovs, Kamara, Pētersons, Barinovs, Savaļnieks, Vorobjovs

1.1415100097656 56(0) - 0.98682260513306 2024.04.24. 00:14 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=37933 ip: 172.70.131.45 usememcache: 1