ģimenes locekļi

Aizvadīts Latvijas krosmintona līgas finālposms

Raksts publicēts: 2016.05.30. 09:19:02
Raksta autors: jelgavniekiem.lv

Sestdien, 28.maijā, Jelgavas pilsētas svētku laikā, Jelgavas sporta hallē norisinājās Latvijas krosmintona līgas finālposms – Jelgava Sporta servisa centra kausa izcīņa krosmintonā (iepriekš saukts par spīdmintonu, kur piedalījās 37 sportisti četrās dažādās kategorijās.

Diena iesākās ar Open kategorijas grupu spēlēm, lai noskaidrotu labākos spēlētājus izslēgšanas spēlēm, tikmēr paralēli tika noskaidroti spēcīgākie spēlētāji bērnu U12, jauniešu U18 un sieviešu kategorijās. Šeit spēles tika aizvadītas bez lieliem pārsteigumiem un līgas kopvērtējuma spēcīgākie uzvarēja arī šajā posmā – Laura Luīze Kiļupe (Bērni U12), Matīss Cināts (Jaunieši U18) un Santa Paegle (Sievietes). Jelgavniekam Dānielam Čulkam 3.vieta jauniešu U18 kategorijā.

Sacensības Open kategorijā norisinājās sešās apakšgrupās, no kurām izslēgšanas spēlēs iekļuva katras grupas divi labākie spēlētāji. Priekšsacīkstes notika bez problēmām un 12 spēcīgākie dalībnieki turpināja sacensības izslēgšanas spēlēs, kur ar zaudējumu sacensības beidzās. Pirmajā ceturtdaļfināla spēlē jelgavniekam, Latvijas čempionam M.Žogotam garā un grūtā trīs setu spēlē (16:12; 12:16; 17:15) tomēr izdevās spēli vinnēt. Pēc šīs spēles sekoja tikpat saspringta spēle ar otru STK Zaļā pēda dalībnieku A.Gulbi, tomēr M.Žogots nespēja pretoties stiprajam konkurentam un A.Gulbis svinēja uzvaru trīs setu spēlē (16:12; 14:16; 16:10) un iekļuva sacensību finālā. Tikmēr otrajā pusfinālā risinājās vēl saspringtāka spēle, kur S.Paegle pārliecinoši vinnēja pirmajā setā (16:5), tiesa otrā seta spēle izvērtās pretēji, jo uzvarēja A.Krūmiņš (16:6). Līdz ar to, otra finālista noskaidrošana tika atlikta uz trešo setu, kurš bija kārtīga fināla cienīgs, jo abi pretinieki ļoti sīvi cīnījās, tomēr A.Krūmiņam izdevās ar minimālu pārsvaru (5:16; 16:6; 16:14) apspēlēt sieviešu Latvijas sieviešu čempioni S.Paegli.

Šoreiz spēlei par trešo vietu bija piešķirta īpaša nozīme, jo izcīnot uzvaru, līgas kopvērtējumā izšķirtos vai izcīnīta otrā vai trešā vieta. Kaut arī pēc iepriekšējām spēlēm dalībnieku nogurums lika sevi manīt, līdz ar to kļūdām bagāta spēle, tomēr neviens negribēja padoties. Trīs setu spēlē (16:13; 9:16; 16:13), kuras beigās M.Žogotam izdevās pārspēt S.Paegli. Tiesa gan, S.Paegle pēc spēles atzina, ka nedaudz traucējuši krampji. Tomēr spēlētāja rādījusi vērā ņemamu sniegumu, jo sacensību laikā aizvadījusi 10 spēles, spēlējot divās kategorijās.

Finālā tikās A.Krūmiņš un A.Gulbis, un A.Krūmiņš pārliecinoši aizvadīja spēli, divos setos (16:11; 16:11) izcīnīdams uzvaru visā turnīrā. Vēl vienam jelgavniekam, Edgaram Rēķim, izdevās izcīnīt 5.vietu.

Sacensību laikā bija vērojams, ka krosmintona popularitāte Jelgavā ir augusi, jo ik pa laikam kāds jelgavnieks piepulcējās skatītājiem un vēroja sacensības klātienē.

Ikvienam interesentam, visas vasaras garumā ir iespējams piedalīties brīvdabas krosmintona treniņos, kas norisinās projekta “Sporto un esi vesels” ietvaros, katru otrdienu, plkst. 17:30, Pasta salā.

AUTOdoc.lv

0.28002214431763 56(0) - 0.19741463661194 2024.04.20. 03:29 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=37930 ip: 172.70.126.239 usememcache: 1