Venta, Salvis,
Selva
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
IZGLĪTĪBA
DĀVANAS SVĒTKOS
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • piedāvā
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • SLUDINĀJUMI
 • FORUMS
 • GRĀMATU APSKATS
 • IZGLĪTĪBA
 • DĀVANAS SVĒTKOS
 • LABDARĪBA
APTAUJA
Vai sekojat līdz Latvijas izlaisei PČ hokejā? ..vairāk
Jā, esmu Dānijā!
Skatos visas spēles
televīzijā;
Ziņu portālos
apskatos tikai
spēļu rezultātus;
Nē, hokejs mani
neinteresē;
Nē, mēs tāpat
vienmēr zaudējam..

Čili

Aicinām sameklēt savu talkas vietu

Raksts publicēts: 2016.04.12. 07:36:53
Raksta autors: jelgavniekiem.lv

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

23. aprīlī ar saukli «Latvijai būt zaļai!» visā valstī notiks Lielā talka. Šajā dienā tradicionāli arī Jelgavas novada visos trīspadsmit pagastos notiks apkārtnes sakopšanas darbi, un šobrīd tiek apzinātas vietas, kuras kopīgiem spēkiem nepieciešams sakopt, gan arī aktīvi piesakās talcinieki. Savāktos atkritumus pēc Lielās talkas izvedīs tikai no oficiāli reģistrētajām talkošanas vietām, tādēļ, lai nerastos pārpratumi, iedzīvotāji jau laicīgi aicināti informēt, kur viņi plāno kopdarboties 23. aprīlī.

Pieteikties Lielajai talkai novada iedzīvotāji var dažādi: pirmkārt, var savu izraudzīto talkas vietu līdz 21. aprīļa vakaram reģistrēt talkas vietu kartē mājas lapā www.talkas.lv, otrkārt, var par plānotajiem darbiem informēt sava pagasta pārvaldi, treškārt, var sazināties ar katra pagasta atbildīgo par talkas norisi. «Visas pieteiktās talkošanas vietas tiek apkopotas – sazinoties ar atbildīgajiem cilvēkiem pagastos, darāmais atradīsies arī tiem, kuri paši nav izraudzījušies talkas vietu, bet 23. aprīlī labprāt iesaistītos apkārtnes sakopšanas darbos. Tāpat iedzīvotāji aicināti ziņot par pamanītajām vietām, kuras vajadzētu sakopt, – to var izdarīt, vietu maksimāli precīzi atzīmējot Lielās talkas mājas lapā www.talkas.lv izveidotajā piesārņoto vietu kartē.

Lielās talkas mērķis pirmkārt ir kopsadarbojoties sakopt publiskās teritorijas nevis privātīpašumus, tādēļ iedzīvotāji, iesaistoties Lielās talkas aktivitātēs, aicināti būt godprātīgi, gan Lielās talkas maisus izmantojot tieši publiskajās teritorijās savāktajiem atkritumiem, gan arī tos izvešanai izvietojot vienīgi ar pagasta talkas koordinatoru iepriekš saskaņotā vietā. Kopumā novadam atkritumu savākšanai tiks piešķirti ap 3000 īpašo Lielās talkas maisu, taču, ņemot vērā lielo talcinieku atsaucību iepriekšējos gados, atsevišķi pagasti talciniekiem būs sarūpējuši papildu maisus.
Jāpiebilst, ka pēdējos gados arvien vairāk ir tādu vietu, kuras iedzīvotāji vēlas ne tikai atbrīvot no pērnajām lapām un atkritumiem, bet arī labiekārtot, piemēram, nokrāsojot konstrukcijas bērnu rotaļu laukumā, ierīkojot jaunu puķudobi vai iestādot kokus. Arī Jelgavas novada domes administrācija šogad Lielās talkas laikā ieplānojusi Lielplatones pagastā – Tīsu bāzē stādīt priedītes 1,30 hektāru platībā.

Oficiāli pieteiktās talkošanas vietas:
Līvbērze:
Vārpas ciemā - plkst. 10.00 aicināti iedzīvotāji ceļmalas sakopšanai no Jelgavas pilsētas zīmes uz Vārpas centu, pie centriņa stādot klinšrozītes un sakopjot dobi. Pēc uzkopšanas darbiem pagalmā pie ugunskura vietas plānota arī zupas vārīšana un cienāšanās.
Tušķu ciems - kā parasti kops ceļmalas un šim mērķim arī tiks iedalīti maisi. Kopīgas aktivitātes organizēs dārzkopības sabiedrības.
Līvbērzes ciems - plkst. 9.00 pie Jelgavas 3. un 5. iedzīvotāji aicināti kopīgā talkā ar veikala īpašniekiem uzsākt sakārtošanas darbus pievedceļam un teritorijai, pievedot akmeņus un melnzemi apstādījumiem atjaunošanai. Citi māju iedzīvotāji aicināti kopt teritoriju ap mājām (kā ik katru gadu).
- plkst. 9.00 pie pagasta (pagasta iestāžu darbinieki un interesenti, kas pievienosies) stādīs liepas ceļa malā.

Zaļenieki:
21. un 22.aprīlī Zaļenieku pamatskolas kolektīvs kops skolas teritoriju, parka teritoriju un ceļmalu gar parku.
22.aprīlī Arodvidusskolas kolektīvs kops teritoriju ap pili un parka teritoriju.
23.aprīlī plānota Zaļenieku pagasta talka - bērzu stādīšana pretī kultūras namam. Pēc tam talcinieki aicināti baudīt siltu zupu un plkst. 19:00 teātra izrādi
23. aprīlī - kā katru gadu Ūziņos plānota parka teritorijas sakopšana, sagrābjot vecās lapas, nokritušos zarus, savācot drazas un atkritumus, kas pa ziemu būs sakrājušies gan parkā, gan Ūziņu centrā.

Sesava:
Sesavas pagastā talkos “Skursteņkalnā” no plkst. 10.00 līdz 14.00. Tiks dalīti atkritumu maisi, bet par cimdiem jāparūpējas pašiem. Darbu ietvaros varēs grābt lapas, iespēju robežās atjaunos tiltiņu un trepes.

Kalnciems:
Pulcēšanās vieta plkst. 9:00 pie Kalnciema pagasta pārvaldes - Lielā ielā 14.
Paredzamās talkošanas vietas: Autošosejas nomales no Liepājas šosejas līdz aptuveni Jelgavas ielai 22,Lielupes mala pagasta teritorijā. Plānots atjaunot arī krāsojumu bērnu laukumu elementiem.
Talcinieki tiks nodrošināti ar cimdiem un maisiem. Krāsošanas darbiem nodrošinās arī otas un vanniņas krāsas ieliešanai. Talcinieku kopējā zupas ēšana - pie kultūras nama plkst. 13.00

Platone:
Platones pagastā talkot paredzēts Platones centrā pie aktīvās atpūtas laukuma labiekārtošanas darbiem. Pulcēšanās pie pagasta pārvaldes - „Atspulgi”, Platone, plkst.9.00. Vēlams līdzi ņemt grābekli un (vai) lāpstu.

Glūda:
Iedzīvotāji aicināti savākt, satīrīt savu tuvāko apkārtni, visu 4 ciemu teritorijas. Nākotnē-pulcēšanās pie pagasta pārvaldes - Skolas iela 3, Zemgalē-pie Dienas centra - Upes 12, Viesturciemā – katrā dārzkopības sabiedrībā. Dorupē – pie veikala. Lielā talkas zupa - Nākotnē pie kamīna, Zemgalē pie birzītes. Darba cimdus un rīkus jāņem līdzi! Talcinieki arī aicināti veidot ziedu cepuri uzkalniņam Nākotnes ciemā aiz Dārza ielas 4, sagatavojot augsni, izveidojot dobes malas un, ja laika apstākļi atļaus-iesēt puķu sēklas.
Nākotnē centrā bērnu vecāki aicināti arī labiekārtot bērnu laukumu – nokrāsot nolupušās metāla konstrukcijas, nolīdzināt kurmju rakumus.

Lielplatone:
Lielplatonē talkošanas vieta - plkst. 10.00 Lielplatones centra attīrīšana, kur kopā ar īpašniekiem tiks sakārtota piegružotā vieta pie upes. Aicinām vākt gružus grāvmalās, parkos un sakārtot savus pagalmus. Maisus pirms talkas varēs saņemt DC Birztaliņas, pagasta pārvaldē un tautas namā.

Valgunde:
Valgundes pagastā talkošanas iespējas būs gar Jelgavas - Kalnciema šosejas malām, kā arī gar Lielupes labo krastu, sākot no Iecavas upes ietekas Lielupē, c.Vītoliņiem.
Kalnciema vidusskola sakops skolas teritoriju un tuvāko meža nomali. Talkošanas sākums 10.00. Talkotāji varēs saņemt tikai maisus, par pārējo jāparūpējas pašiem.

Jaunsvirlauka:
Tikšanās vieta Staļģenē - Svirlaukas ielā 22, aptuvenais laiks 9:30 - 10:00. Tiks sakopts centrs, salasīti papīri un pudeles gar grāvju malām.
Mežciemā Lielās ielas galā, kur sākas Latvijas valsts mežu teritorija ir izmētātas pudeles un papīri, būs iespēja tos savākt talkas maisos, kas būs baltā krāsā. Maisi būs pieejami Mežciemā Liepu ielā 1 Dienas centrā no 20. – 22. aprīlim un arī talkas dienā zvanot Jaunsvirlaukas pagasta pārvaldes talkas organizatoram Jānim Šteinbergam.

Vilce:
Vilcē šogad pieteiktas visvairāk talkošanas vietas: Skolas parks, Kalna kapi, Ķīves bibliotēkas teritorija, Jauniešu atpūtas vieta Ziedkalnē (Ezermala), SAC “Ziedkalne” Vairogu un Tērvete – Elejas ceļa teritorija, veikala apkārtnes sakopšana, Ziedkalnes darbnīcas, “Astartes naftas” teritorija, kā arī 14 dažādas māju apkārtnes teritorijas. Šogad Vilcē talkošanas sākums plkst. 09:00

Svēte:
Svētes pagastā būs oficiālas 3 pulcēšanās vietas : Jēkabnieki, pie bibliotēkas; Svēte, pie veikala un Atpūtas ciems. Talkošanas sākums plkst. 9.00, tiks izdalīti maisi, lai vāktu drazas. Talciniekus cienās ar pīrādziņiem un siltu tēju.

Vircava:
15.04.vai 22.04. jau piekto gadu iedzīvotāji kops ceļa Dimzas-Vairogs ceļmalu
23.04. krūmkoku, apstādījumu stādīšana centrā pie tautas nama, bērnudārza teritorijā.
23.04. AAPC “Kamenīte” ar jauniešiem Oglaines sporta laukumā veidos atpūtas vietu.

Eleja:
Kā jau ierasts – arī šogad elejnieki ir aicināti uz “Lielo Talku” Elejas parkā. Talkošanas sākums 10:00. Tiks grābtas lapas, krūmu sakopšana un drazas savākšana. Teritorija tiek sakopta, lai jau vasarā varētu svinēt ikgadējos Jelgavas novada svētkus. Pēc “lielās” strādāšanas talciniekus gaidīs arī silta zupa.

Jelgavas novada Lielās talkas pagastu atbildīgie
1. Lielplatone. Līga Rozenbaha 29469223 [email protected]
2. Svēte. Edgars Grīnofs 29522868 [email protected]
3. Vilce. Mārtiņš Vīpulis 26430730 [email protected]
4. Eleja. Agris Strautnieks 27028433 [email protected]
5. Sesava. Staņislavs Matuss 27234237 [email protected]
6. Kalnciems. Dainis Keidāns 29124567 [email protected]
7. Līvbērze. Lauris Ovsjanko 27810963 [email protected]
8. Glūda. Mārtiņš Kuprēvičs 26548288 [email protected]
9. Platone. Lauris Rudzītis 26694637 [email protected]
10. Valgunde. Andris Krastiņš 26409183 [email protected]
11. Vircava. Gunta Zajankovska 27234149 [email protected]
12. Jaunsvirlauka. Jānis Šteinbergs 28313550 [email protected]
13. Zaļenieki. Alfrēds Reblis 27231142 [email protected]
Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
DELFI.lv ziņas
  EM atgriezusies pie KP un SPRK iespējamās apvienošanas izvērtēšanas
  Policija lūdz iedzīvotāju palīdzību Arnolda Gasjuna meklēšanā
  Juriste Brante pieļauj iespēju startēt vēlēšanās no LRA saraksta
  Reģionu apvienību par savu premjera amata kandidātu izvirza Smiltēnu
  Mēģinot iebiedēt paziņas, vīrietis Zilupē nodedzinājis māju
  Mediķi arvien biežāk palīdz bērniem, kuri guvuši traumas ar velosipēdiem
  Sieviete iekrīt mājas pagrabā un ar smagām traumām nonāk slimnīcā

1.1006000041962 56(0) - 0.63892340660095 2018.05.20. 18:49 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=37636 ip: 54.166.212.152 usememcache: 1