7

Smagā cīņā «Zemgale/LLU» uzvar «Prizma»

Raksts publicēts: 2016.01.27. 08:00:03
Raksta autors: hkzemgale.lv

Pirmdienas vakarā Rīgā, Volvo ledus hallē Latvijas Virslīgas hokeja čempionāta regulārā turnīrā tikās “Zemgale/LLU” un “Prizma”. Neskatoties uz acīmredzamu rīdzinieku pārsvaru, jelgavnieki spēj izcīnīt uzvaru ar rezultātu – 3:2.

Pirmo trešdaļu komandas uzsāka piesardzīgi, piekopjot pareizus taktiskos uzbrukumus un cerot uz pretinieka kļūdām, kas varētu ļaut atklāt spēles rezultātu. Ja sākumā vārtu gūšanas iespējas komandām ir vienādas, tad pēc piecām nospēlētām minūtēm vairāk bīstamu situāciju izdodas izveidot HK “Prizma” un tikai vārtsarga Nikolaja Žurkova teicamā spēle neļauj jelgavniekiem kļūt par iedzinējiem. Trešdaļas vidū spēlētāji sāk biežāk pielietot fiziskos paņēmienus un kā bieži tādos gadījumos notiek, kāda no komandām izpelnās noraidījumu. Šoreiz pirmie noraidījumu izpelnijās rīdzinieki un zaudēja savu nominālo spēles vadību. Trīspadsmitā minūtē, pēc pusotra minūtes vairākumā, “Zemgale/LLU” uzbrucēji spēja sasiet pretinieka spēlētājus tā, lai pēc Alda Āboliņā piespēles, Raimonds Vilkoits varētu no vārtu stūra atdot piespēli vārtu priekšā aizsargam Mārtiņam Mežulim, kurš atslidoja pie vārtiem un ieraidīja ripu neaizsargātos vārtos, atklājot spēles rezultātu – 1:0. Uzreiz pēc zaudētiem vārtiem “Prizma” atkārtoti nonāk mazākumā un zaudēja iespēju atgūt spēles vadību vai atspēlēties. Izturot otro mazākumu ledus saimnieki izpelnijās trešo noraidījumu un “Zemgale/LLU” varēja nekautrējoties veidot savus uzbrukumus. “Prizma” vārtsarga Edgara Lūsiņa reakcija un spēles notikumu paredzēšana neļava mainīt spēles rezultātu un komandas aizgāja pārtraukumā ar minimālo jelgavnieku pārsvaru gūtos vārtos.

Otrā trešdaļa sākās ar “Prizma” masīvu uzbrukumu un jelgavnieki bija spiesti pārkāpt noteikumus, lai to apturētu. Bet nosargāt savus vārtus izdodas tikai astoņpadsmit sekundes, kad pretinieku uzbrucējs Vitālijs Hvorostins krītot un gāžoties, aizsarga aizsegā, raidīja ripu tālajā vārtu stūrī un Nikolajs Žurkovs nepaspēja atraidīt lodes ātrumā lidojošo ripu – 1:1. Turpinājumā HK “Prizma” bija pārāka ātrumā un līdz ar to kontrolēja spēli, veidojot vārtu gūšanas momentus pie jelgavnieku vārtiem. “Zemgale/LLU” ceturtā maiņa ar uzbrucējiem Māri Miezi, Danieliusu Nomanovas un Kristapu Milleru spējā mainīt spēlēs gaitu. Viņi kāpināja spēles tempu pārņemot rīdzinieku iniciatīvu un zināmā mērā uzmodinot komandas biedrus. Trešdaļas beigu daļā jelgavnieki atkal lēnām atdeva spēles vadību pretiniekam un pat bija spiesti palikt mazākumā. Bet pat mazākumā jelgavnieku ceturtās maiņas uzbrucēji atkārtoti atņēma “Prizma” pārliecību un izveidoja daudz bīstamus momentu pie Edgara Lūsiņa sargātiem vārtiem. Tādā veidā puiši novirzīja spēli no saviem vārtiem un ja neguva vārtus, tad vismaz neļāva rīdziniekiem gūt otros vārtus.

Trešo trešdaļu veiksmīgāk uzsāka “Zemgale/LLU” spēlētāji, jo uzreiz ieguva ripu un izveidoja divus uzbrukumus. Otrā uzbrukuma noslēgumā Sandis Zolmanis ilgi slidoja apkārt pretinieku vārtiem, kamēr atrada Juri Ziemiņu, vienu pretējā vārtu pusē bez aizsargu pieskatīšanas. Sekoja precīza piespēle un Juris piebeidza komandas biedra uzsākto izspēli – 2:1. “Prizma” pēc zaudētiem vārtiem paātrināja savu spēles tempu un nākošā uzbrukumā jau gandrīz atspēlējās, bet ripa noslīdēja gar vārtu līniju, nešķērsojot to. Rīdzinieki turpināja aktīvus uzbrukumus līdz uz laukuma atkal iznāca “Zemgale/LLU” ceturtā maiņa. Iegūstot ripu, Kristaps Millers aizsūta ātrā pretuzbrukumā Danielius Nomanovas, kurš no laukuma kreisās malas veic spēcīgu metienu. Vārtsargs Edgars Lūsiņš metienu atsit, bet metiens bija tik spēcīga, ka ripa atleca par tālu no viņa un to vārtos ieraida Māris Miezis – 3:1. Gūstot četrās minūtēs divu vārtu pārsvaru, jelgavnieki ieguva vērā ņemamu pārsvaru, kurš palīdzējā komandai spēles turpmākā gaitā. “Prizma” pārņēma ripas kontroli un neatlaidīgi mēģināja atspēlēties. “Zemgale/LLU” nācās smagi piepūlēties aizsardzībā, lai neizlaistu uzvaru no savām rokām. Vienā no rīdzinieku pretuzbrukumiem aizsargam Matīsam Gelažis nācās pārkāpt noteikumus un “Prizma” panāk iespēju mest soda metienu, kuru nekļūdīgi izpildīja Aleksandrs Baburins – 3:2. Līdz spēles beigām rīdzinieki turpināja mēģinājumus panākt neizšķirtu rezultātu. Centās izmantot gan vairākumu, gan sesto laukuma spēlētāju, bet “Zemgale/LLU”, parādot savu cīņas sparu, spēja nosargāt ārkārtīgi nepieciešamu uzvaru ar rezultātu 3:2.

0.18866109848022 57(0) - 0.072454214096069 2024.03.28. 16:19 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=37241 ip: 172.70.174.176 usememcache: 1