Ziedīte

«Prizma» neizdodas pieveikt «Zemgale/LLU»

Raksts publicēts: 2015.10.28. 08:00:11
Raksta autors: hk Zemgale

Otrdienas vakarā Volvo ledus hallē notika pirmā ceturtdaļfināla spēle “Optibet sporta bārs” 2016. gada Latvijas kausa izcīņā starp “Zemgale/LLU” un “Prizma”. Kopš pagājušā sezonā jelgavnieki laupīja “Prizma” Latvijas čempiona titulu, savstarpējās spēles notiek īpašā revanša gaisotnē un šī reizi nebija izņēmums. Vārtu birumā veiksmīgāki izrādījās “Zemgale/LLU”, izcīnot uzvaru ar rezultātu – 8:5.

Pirmā spēles trešdaļa sākusies ar abpusējiem uzbrukumiem un bīstamām izspēlēm, kuras uzreiz lika abu komandu vārtsargiem pasvīst. Nedaudz vairāk uz vārtiem meta “Prizma” spēlētāji, bet arī jelgavnieki neatpalika no viņiem. Pirmie pie vārtu guvuma trešdaļas vidū tika “Zemgale/LLU” spēlētāji. Pretinieka aizsardzības zonā pēc Anda Āboliņa piespēles mērķtiecīgi cīnās Raimonds Vilkoits. Viņš atņem ripu pretiniekam un ar korpusu bloķē aizsargu un vienlaicīgi piespēlē ripu gar vārtiem uz pretējo pusi, kur neviena netraucēts to vārtos ieraida Aldis Āboliņš – 1:0. Nākamās minūtes laikā Mārtiņš Mežulis met uz vārtiem, bet trāpa vārtu pārliktnī. “Prizma” atbild ar pretuzbrukumu un cīņā pie vārtiem veiksmīgāks ir Mihails Bogdanovs, kurš izlīdzina spēles rezultātu – 1:1. Pēc trim minūtēm pretinieku aizsardzības zonā Olafs Aploks un Sandis Zolmanis noorganizē piespēli Jurim Ziemiņam, kurš slīd paralēli vārtiem un ripu ieraida augšējā stūrī – 2:1. “Prizma” uz mirkli samazina savu spēles tempu un pēc veiksmīgas Danielus Nomanovas un Artūra Batraka piespēlēm, vārtus gūst Māris Miezis – 3:1. Ledus saimnieki ir spiesti pieprasīt 30 sekunžu pārtraukumu, lai apturētu jelgavnieku spiedienu. Par labu “Prizma” nospēlē arī tas, ka noraidījumu saņem Iļja Četvertaks, un jelgavnieki spiesti spēlēt aizsardzības stilā. Pēdējās spēles minūtē jau vienādos sastāvos rīdzinieki sadrūzmējās vārtu priekšā un Hedijs Pļeskačovs spēcīgi raida ripu uz vārtiem, tā atsitās pret viena no spēlētāju slidām, augsti paceļas gaisā un piezemējas vārtos, tieši aiz Nikolaja Žurkova muguras – 3:2.

Otrās trešdaļas sākumā “Prizma” spiesta spēlēt mazākumā, bet veiksmīgi tiek galā ar uzdevumu un pat dodas uzbrukumā. Veiksme beidzās tad, kad ripa tiek zaudēta pretinieka aizsardzības zonā un pēc Edgara Kamoliņā un Māra Mieža piespēles nonāk pie “Zemgale/LLU” jaunā lietuviešu uzbrucēja Danielus Nomanovas, kurš ar elegantām māņkustībām apspēlē aizsargu, pēc tam arī vārtsargu un gūst skaistus vārtus – 4:2. “Prizma” uzreiz pēc spēles atsākšanas gūst vēl vienu noraidījumu, dodot jelgavniekiem nostiprināt savu rezultātu. Diemžēl šī iespēja netika izmantota un rīdzinieki atbildēja ar presingu viesu aizsardzības zonā, kā rezultātā “Zemgale/LLU” spēlētāji pieļauj smagas kļūdas pie saviem vārtiem. Divu minūšu laikā “Prizma” guva divus vārtus un otro reizi spēles gaitā izlīdzināja rezultātu – 4:4. Nākamajās sešās minūtēs jelgavnieki mēģināja atgūt savu pārsvaru, bet bez jūtamiem panākumiem, kamēr pie lietas neķērās komandas pieredzes bagātākā maiņa. Bez liekas skriešanas un vadīšanas ripa pēc Anda un Alda Āboliņu piespēlēm nonāca pie komandas kapteiņa R. Vilkoita, kurš precīzi to ieraida vārtos no aizsardzības zonas vidus, panākot vēlamo lūzumu – 4:5. Panākums gan ilgi nesaglabājas. Māris Miezis nonāk uz sodītā soliņa un “Prizma” izmanto šo izdevību un trešo reizi spēles gaitā izlīdzina rezultātu – 5:5.

Pēc divām trešdaļām ar pamatīgo gūto vārtu skaitu prognozēt spēles gaitu kļūst praktiski neiespējami. Komandas uzsāk trešo trešdaļu līdzīgā spēles manierē, bet pavisam negaidīti trešdaļas pirmās minūtes izskaņā uz laukuma atrodas “Prizma” seši spēlētāji un jelgavnieki saņem “dāvanu”, lai mēģinātu izvirzīties vadībā. Tas notiek nedaudz kuriozi. Ripa tiek raidīta starp vārtsarga Edgara Lūsiņa kājsargiem. Viņš paspēj tos sakļaut tā, ka ripa izslīd starp tiem, bet palecās gaisā un uzkrīt uz kājsargiem, bet nešķērso vārtu līniju. Pirmais to pamana Raimonds Vilkoits un palīdz tai nokļūt vārtos, kārtējo reizi izvirzot “Zemgale/LLU” vadībā (piespēles Aldim Āboliņam un Mārtiņam Mežulim) – 6:5. Bet kā izrādās līdz uzvarai viesiem vēl tālu. Jau pēc pusotras minūtes jelgavnieki pēc diviem noteikumu pārkāpumiem paliek uz ledus trijatā pret pretinieku piecinieku. “Prizma” metas izmantot radušos izdevību, bet nespēj tikt galā ar jelgavnieku spēlētājiem un vārtsargu Nikolaju Žurkovu. Izturot lielo mazākumu, “Zemgale/LLU” mazāk kā pēc minūtes atkal spiesta spēlēt mazākumā un liekas, ka šoreiz vadzis lūzīs. Nesalūza. “Prizma” spēlētājs arī pārkāpj noteikumus un komandas atkal spēlē vienādos sastāvos. Nākamās astoņas minūtes komandas pavadīja abpusējos uzbrukumos un katra varēja mainīt spēles gaitu. Tomēr pēc Jāņa Bullīša piespēles solo gājienā to paveica Olafs Aploks, kurš trīs ar pusi minūtes līdz spēles beigām gūst vārtus, stiprinot pārliecību par uzvaru – 7:5. Atlikušajās spēles minūtēs “Prizma” paliek mazākumā un līdz ar to atvieglojot jelgavnieku uzdevumu. Piecas sekundes līdz spēles beigām, kad komandas jau spēlē vienādos sastāvos, “Zemgale/LLU” uzbrucēji Māris Miezis un Sandis Zolmanis aktīvi uzbrūk pretinieka aizsardzības zonā un piespiež kļūdīties tā aizsargam, kurš piespēlē tieši Sandim Zolmanim vārtu priekšā. Bez liekas gatavošanās un domāšanas, Sandis ar spēcīgu metienu ieraida ripu vārtos tā it kā iedzītu naglu dēlī – 8:5.

1.2158308029175 56(0) - 1.0562937259674 2024.04.20. 05:35 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=36787 ip: 172.70.131.221 usememcache: 1