Fanija

Mājas nepalīdz – «Jelgava» piekāpjas «Skonto»

Raksts publicēts: 2015.09.27. 08:35:22
Raksta autors: jelgavniekiem.lv

Spēlējot bez trim diskvalificētajiem pamatsastāva futbolistiem ar uzbrukuma līderi Artūru Karašausku priekšgalā, ļoti svarīgu uzvaru SMScredit.lv Virslīgā izcīnīja Rīgas "Skonto", kas izbraukumā ar 2:0 pārspēja tiešo konkurenti "Jelgavu" un pakāpās uz otro vietu turnīra tabulā.

Kamēr "Jelgavas" pamatsastāvā bija tikai viena izmaiņa – Gļebs Kļuškins nostūma Artūru Pallo rezervē -, "Skonto" dažādu iemeslu dēļ bija pat piecas pārmaiņas. Diskvalifikācijas dēļ nespēlēja tādi futbolisti kā Artūrs Karašausks, Igors Kozlovs un Ofosu Apija, optimālajā gatavībā nebija arī Gerijs Kenets, bet vārtos Andrejs Pavlovs pēc trīs maču pauzes negaidīti aizstāja Germanu Māliņu. Artjoms Osipovs Virslīgā spēlēja pirmoreiz kopš 16. maija.

Spēli krietni labāk sāka "Jelgava", kas izdarīja lērumu sitienu pa "Skonto" vārtiem, taču rīdziniekiem pamazām izdevās pārņemt iniciatīvu. Edgars Jermolajevs izšķērdēja teicamu standartsituāciju, toties 34. minūtē Renārs Rode soda laukumā nogāza Vjačeslavu Suškinu un deva iespēju mājiniekiem izdarīt 11 metru soda sitienu. Šoreiz Pertija gluži vai bija uzminējis ar vārtsargu maiņu, jo Pavlovs labi atvaira pendeles, un izdarīja to arī šoreiz – Boriss Bogdaškins sita nepārliecinoši, un Pavlovs bumbu atvairīja.

Lai arī Pavlovs komandu glāba, pārkāpums tik un tā maksāja Rodem vietu laukumā un viņa vietā devās jau pieminētais Kenets. 41. minūtē "Skonto" paveicās vēl vairāk. Pēc Alekseja Višņakova stūra sitiena Oļegs Timofejevs pie tuvā vārtu staba pasita bumbu tālāk un trāpīja tieši pa galvu Valērijam Redjko, kurš bumbu ievirzīja savu vārtu tīklā (0:1). Pēc trim minūtēm Vladislavs Gutkovskis no labas pozīcijas sita pāri mērķim, savukārt 51. minūtē Gutkovskis neizmantoja izgājienu pret Ikstenu, trāpot pa vārtu pārliktni.

Iniciatīva arvien izteiktāk pārgāja "Jelgavas" pusē. Mājinieki vairākkārt ielauzās soda laukumā, divreiz bīstami pēc stūra sitieniem sita Mārcis Ošs, taču 69. minūtē "Skonto" pēc labi izspēlētas kombinācijas pretēji spēles gaitai nopelnīja pendeli. Jau pieminētais Ošs soda laukumā aizķeksēja tikko uz maiņu iznākušo Ivanu Lukaņuku, kurš eleganti nokrita, un pendeli pārliecinoši realizēja Andrejs Kovaļovs (2:0).

Šobrīd “Jelgava” čempionātā ar 34 punktiem ieņem trešo vietu.

0.30394601821899 56(0) - 0.20428848266602 2024.04.19. 20:18 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=36606 ip: 172.69.6.238 usememcache: 1