Fanija

«Zemgale/LLU» vēlreiz apspēlē čempioni

Raksts publicēts: 2014.12.13. 18:23:24
Raksta autors: Krišs Upenieks

Sestdien Volvo ledus hallē Latvijas hokeja Virslīgas čempionāta regulārās sezonas turnīra tabulas ceturtajā vietā nostiprinājās «Zemgale/LLU». Volvo ledus hallē, jelgavnieki sametot piecas ripas, apspēlēja pagājušās sezonas čempioni «Rīga/Prizma» otro reizi šajā sezonā - 5:2! Divi vārti Valentīnam Feoktistovam, bet 1+1 Jurim Ziemiņam. 20. decembrī Jelgavā komanda uzņems Liepājas hokejistus.

Sezonas gaitā iezīmējies, ka tieši jelgavnieki ar pagājušā gada čempioni, visticamāk, cīnīsies par ceturto vietu, jo pirmais trijnieks jau atrāvies gandrīz desmit punktu attālumā. No izslēgšanas spēļu viedokļa, skatoties jau pavasara virzienā, tas neko būtiski nemainītu, jo tādā gadījumā šīs komandas savā starpā arī spēlētu ceturtdaļfinālā, tomēr ceturtā pozīcija dotu mājas spēļu priekšrocības.

Šajā sezonā pirms šīs dienas mača komandas bija izspēlējušas divas spēles, dalot uzvaras uz pusēm. Jelgavā ar 4:2 spraigā spēlē bija uzvarējuši viesi, bet galvaspilsētā atbildes spēlē ar 6:3 mūsējiem padevās pārliecinošs revanšs. Pirmo periodu šodien mūsējie aizvadīja ļoti stabili un disciplinēti. 8. minūtē Raivis Kurņīgins panāca 1:0, bet 17 sekundes pirms trešdaļas beigām Valentīns Feoktistovs guva pārliecību nesošus otros vārtus - 2:0. Jāatgādina, ka iepriekšējā spēlē jelgavnieki tā arī vārtus neguva.

Arī otro periodu viesi sāka aktīvi, uzreiz piespiežot pretiniekus noraidīties, ko gan pārvērst vārtu guvumā nespējām. Vēl vairāk - pēc četrām minūtēm jau precīzs bija mājinieku pieredzējušais spēlētājs Viktors Lobačevs - 2:1. Pēc šāda notikumu pavērsiena Jevgēņija Linkeviča komanda neapjuka, un Feoktistovs iemeta otro ripu Edgara Lūsiņa vārtos - 3:1. Perioda beigās mājinieki izmantoja skaitlisko vairākumu un atgrieza nopietnu intrigu spēlē pirms noslēdzošajām 20 minūtēm (3:2).

Trešajā trešdaļā jelgavnieki pierādīja, ka šajā sezonas posmā ir spēcīgāki - perioda sākumā precīzi metieni Jurim Ziemiņam un Andim Āboliņam, pēc kā pretinieki atgūties vairs nespēja - svarīgs 5:2 uzvaras un ceturtā vieta turnīra tabulā ar 28 punktiem. Jāpiemin, ka pēdējās četras piecas kārtas abas komandas dalīja šo pozīciju, bet tagad rīdziniekiem par diviem punktiem mazāk.

20. decembrī Jelgavas ledus hallē principiāla spēle pret Liepājas hokejistiem. Sākums pulksten 15.

0.8912250995636 56(0) - 0.21537756919861 2024.04.19. 08:11 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=35146 ip: 172.70.178.94 usememcache: 1