7

«Jelgavai» titulētos norvēģus pieveikt neizdodas

Raksts publicēts: 2014.07.04. 08:36:46
Raksta autors: fkjelgava.lv

Pirmajā Eiropas līgas kvalifikācijas kārtas spēlē futbola klubs «Jelgava» piekāpās titulētajai Trondheimas «Rosenborg» ar rezultātu 4:0. Fiziski ar šāda līmeņa pretinieku bijām gatavi spēlēt, tomēr šoreiz daudz ko izšķīra ātrums un pārākums meistarībā. Ne velti «Rosenborg» savā Lerkendal stadionā ir spējuši uzvarēt pat Madrides «Real». Atbildes spēle jau 10. jūlijā Jelgavā.

Kā to jau varēja prognozēt mūsu komanda spēli iesāka piesardzīgi, lielāko uzsvaru liekot uz aizsardzību, kamēr «Rosenborg» arī taustījās un meklēja savas iespējas. Atbilstoši spēles plānam jelgavnieki spēlēja ar pieciem aizsargiem. Bija manāms, ka trenerim Astafjevam bija izdevies labi noskaņot komandu spēlei, jo koncentrācija bija pietiekami augstā līmenī. Tomēr pakāpeniski mājinieki kļuva arvien aktīvāki, veidojot bīstamus uzbrukumus par labo malu. Vienā no šādiem uzbrukumiem spēles 23 minūtē jelgavnieki zaudēja vārtus, kad piespēli pa zemi uz tālo stabu precīzi noslēdza  Pedersens. Spēle pirmā puslaika otrajā daļā pēc vārtu guvuma kļuva arvien atraisītāka. Jelgavnieki neatslāba un jau drīz arī Kozlovam bija laba iespēja izcelties. Tomēr pārsvars arvien piederēja «Rosenborg». Vairākas reizes jelgavniekus nācās glābt arī vārtsargam. Puslaika beigās mūsu aizsargi nespēja izsekot mājinieku saspēlei ap soda laukumu un pēc asas piespēles otros vārtus guva Aleksandrs Soderlunds.

Arī otro puslaiku aktīvāk iesāka «Rosenborg» vairāk kontrolējot bumbu. Mūsu futbolisti galvenokārt centās pie uzbrucējiem bumbu nogādāt ar tālajām piespēlēm. Salīdzinošo nevainīgā situācijā pēc cīņas soda laukumā šveiciešu tiesnesis uz jelgavnieku vārtiem nozīmēja 11 metru soda sitienu, kuru aukstasinīgi realizēja Soderlunds, gūstot otros vārtus spēlē un panākot jau 3:0 mājinieku labā. Mēģinot mainīt spēles gaitu treneris Astafjevs sūtīja laukumā vienīgo leģionāru FK «Jelgava» sastāvā nigērieti Eribu, kurš komandai pievienojās salīdzinoši nesen.  Tomēr tas būtiski spēles gaitu nemainīja un laukumā joprojām pārliecinošāk izskatījās «Rosenborg».  Mūsējie spēja atbildēt ar atsevišķiem pretuzbrukumiem, tomēr ar to bija par maz, lai gūtu vārtus. Mūsējiem gan vēl būs iespēja to izdarīt atbildes spēlē 10. Jūlijā Jelgavā Zemgales olimpiskā centra stadionā.

Jāpiezīmē, ka jelgavniekus klātienē bija ieradusies atbalstīt arī aptuveni 40 Norvēģijā dzīvojošo latviešu grupa, bet trīs fanu kluba pārstāvji bija ieradušies arī no Jelgavas.

Pēc spēles futbola kluba «Jelgava» kapteinis Gints Freimanis bija sarūgtināts, ka neizdevās saglabāt intrigu divu spēļu summā. «Neizpildījām spēles plānu un atsevišķās epizodēs pietrūka koncentrācijas. Tie bija citi ātrumi un līmenis pie kura Virslīgas čempionātā neesam pieraduši. Mājās centīsimies spēlēt uz uzvaru, jo pēc šādas spēles vēl vairāk vēlamies sevi pierādīt. Lai pārspētu šādu pretinieku kā «Rosenborg» nāksies smagi strādāt aizsardzībā. Mūsu motivācija atbildes spēlē būs visaugstākajā līmenī,» tā komandas kapteinis.

0.36751008033752 58(0) - 0.26634478569031 2024.03.28. 22:23 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=34002 ip: 172.71.222.149 usememcache: 1