7

Jelgavas futbolisti spēlēs finālā

Raksts publicēts: 2014.04.24. 06:03:15
Raksta autors: FK Jelgava

Trešdienas vakarā Zemgales Olimpiskā centra dabīgā seguma laukumā pirmo spēli aizvadīja futbola klubs «Jelgava». Vladimira Beškareva vadītā komanda Latvijas kausa pusfināla ietvaros uzņēma viesus no Liepājas. Ar 90 minūtēm šajā spēlē bija par maz, bet papildlaika 19. minūtē uzvaru jelgavniekiem «izrāva» Vladislavs Kozlovs, ievedot Jelgavas komandu kausa finālā. Cīņa par trofeju paredzēta 23. maijā.

Latvijas kausa izcīņa startēja jau pagājušajā gadā, kad abas komandas ieguva pa divām uzvarām. Aprīļa mēneša sākumā jelgavnieki ceturtdaļfinālā ar 2:0 apspēlēja Gulbenes pilsētas komandu, bet liepājnieki ar 2:1 pieveica Jūrmalas komandu. Latvijas kausa finālā mūsējie pēdējo reizi bija iekļuvuši 2010. gadā, kad arī vēlāk triumfēja, bet kurzemnieki neveiksmīgi cīnījušies pēdējo divu gadu finālos.

Salīdzinot ar pēdējo spēli Virslīgas čempionātā, jelgavnieku sākumsastāvā atgriezās Oļegs Malašenoks, bet viesiem rezervē palika tādi pieredzējuši vīri ar Latvijas izlases pierakstu kā Māris Verpakovskis un Kristaps Grebis. Abas komandas pirmo puslaiku aizvadīja diezgan nervozi un nevedās saspēle.

Ievadā ļoti bīstams moments izveidojās pie mūsu vārtiem, kad pretinieku tehniskais Valērijs Afanasjevs izraustīja Mārci Ošu, principā izgāja vienatnē ar Kasparu Ikstenu, taču netrāpīja vārtu rāmī. Mūsējiem bija neskaitāmi centrējumi un Oša metieni soda laukumā, kam nekāda rezultāta nebija. Pēc 45 minūtēm 0:0.

Arī otrajā puslaika uzbrukuma kvalitātes pietrūka abām komandām. Bumbas kontrolē pārsvaru ieguva jelgavnieki, aptuveni līdz 70. minūtei izdarot kārtīgu spiedienu uz pretinieku vārtiem. Jāsaka, ka disciplīna bija pusfinālam atbilstoša. Ļoti laba iespēja pēc vārtsarga atsistās bumbas bija Aleksandram Gubinam, taču noreaģēt uz šo iespēju aizsargs nespēja. Sitiena pozīcijā tika arī Vladislavs Kozlovs, bet no metriem 14 uzsita virsū vārtsargam. Otrā puslaika beigu daļā vairāk ar bumbu jau darbojās viesi, bet nekādi brīnumi vārtos Kasparam Ikstenam nebija jārāda.

Arī papildlaikā nekas būtiski nemainījās līdz pat tā otrajai pusei, kad 18. minūtē Maksims Daņilovs lieliski pacīnījās ar pretinieku aizsargu Tomu Mežu un vārtsargu Raivo Varažinski, kā rezultātā V. Kozlovs tika pie iespējas ieripināt bumbu vārtu tīklā - 1:0. Beigās viesiem izdevās veikt zināmu spiedienu, un pēc viena no centrējumiem kāds no liepājniekiem ļoti bīstami uzsita ar galvu, bet mūsējos glāba vārtu stabs. Laimīga uzvara ar 1:0 un vieta finālā.

Pēc spēles ļoti konkrēts savos izteikumos bija pretinieku galvenais treneris Viktors Dobrecovs, kurš pateica, ka šovakar zaudējusi tā komanda, kura laukumā bija labāka dažādos spēles aspektos. Tāpat treneris preses konferences noslēgumā apsveica mūs ar iekļūšanu finālā, bet piebilda, ka finālā nebūs par mūsu komandu, izteikti izrādot savu neapmierinātību ar spēles gala iznākumu. Mūsu komandas treneris Sergejs Golubevs neslēpa prieku par iekļūšanu finālā, un nepiekrita Viktoram, sakot, ka spēle bijusi ļoti līdzīga.

Fināls paredzēts 23. maijā.

AUTOdoc.lv

0.29503893852234 58(0) - 0.19712066650391 2024.03.29. 00:51 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=4&art=33554 ip: 172.70.39.98 usememcache: 1