Arhīva navigācija

Latvijas komanda uzvar Tokijas olimpiskajās spēlēs

Raksts publicēts: 2021.07.29. 09:10:52
Raksta autors: sportacentrs.com

Latvijas 3x3 basketbola izlase kļuvusi par pirmo olimpisko čempioni 3x3 basketbolā vīriešiem. Tokijas olimpisko spēļu finālā latvieši parādīja raksturu, atspēlējās un pārspēja Krievijas Olimpiskās komitejas komandu ar rezultātu 21:18.Latvijas 3x3 basketbola izlases sastāvā ir arī jelgavnieks Edgars Krūmiņš.

Latvijas 3x3 basketbola izlase, Agnis Čavars, Nauris Miezis, Kārlis Pauls Lasmanis un Edgars Krūmiņš, Tokijas olimpisko spēlēs sasniedza savu galveno mērķi - iekūva finālā. Latviešiem bija iespēja atkārtot BMX riteņbraucēja Māra Štromberga sasniegumu 2008. gada Pekinas olimpiskajās spēlēs, savā sporta veidā kļūstot par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem. Lai to paveiktu, vajadzēja revanšēties Krievijas Olimpiskās komitejas komandai par zaudējumu pamatturnīrā, kad Latvijas izlase aizvadīja sliktāko spēli turnīrā.

Lielo finālu ar sekmīgu izspēli sāka krievi, Staņislavam Šarovam tiekot pie viegla punkta groza apakšā. Tikpat viegli pie punkta tika Čavars, bet tad Aleksandrs Zujevs trāpīja tālmetienu. Zujevam nedrīkstēja ļaut daudz mest no distances, jo tā viņš piemeta pilnu grozu serbiem pusfinālā. Krūmiņš spēja trāpīt vienu no diviem soda metieniem pēc pārkāpuma tālmetiena brīdī, bet krieviem 5:2 vadību deva Kirils Pisklovs.

Pirmās minūtes izskaņā Krūmiņš tika pie vēl viena punkta, samazinot Latvijas izlases deficītu. Spēle kļuva nedaudz haotiska, bet krievi, esot vadībā, tajā jutās komfortabli. Krūmiņš netrāpīja pāris tālmetienus, kamēr Iļja Karpenkovs deva Krievijas Olimpiskās komitejas komandai trīs punktu pārsvaru (6:3). Divreiz brīvs no apakšas netrāpīja Čavars, bet tad Pisklovs pēdējā sekundē grozā raidīja traku tālmetienu, būtiski palielinot savas komandas pārsvaru - 9:4.

Pēc pārtraukuma Miezis un Lasmanis divus punktus atspēlēja, bet brīdi vēlāk Latvijas izlase sasniedza piezīmju normu. Šarovs ar Lasmani apmainījās precīziem soda metieniem, bet tad uz soda metiena līnijas stājās Karpenkovs, trāpot vienu no diviem (11:7). Miezis atbildēja ar precīzu tālmetienu, pārtvertu bumbu un piespēli Lasmanim, latviešiem esot atpakaļ spēlē (10:11).

Diemžēl savainojumā iedzīvojās Krūmiņš, pagriežot potīti, bet Karpenkovs palika bez sava basketbola apava. Ja krievs ar to ātri tika galā, tad Krūmiņš tik ātri nespēja atgriezties laukumā. Četras minūtes līdz spēles laika beigām Miezis nerealizēja caurgājienu, bet arī krieviem spēle uzbrukumā nesekmējās. Pēc pārtraukuma Krūmiņš caur sāpēm atgriezās atpakaļ laukumā, Lasmanis trāpīja tālmetienu, bet Miezis izvirzīja Latviju vadībā (14:13). Karpenkovs atbildēja ar diviem precīziem soda metieniem, bet Čavars ar skaistu caurgājienu atjaunoja līdzsvaru uz tablo.

Lasmanim izdevās vēlreiz izvirzīt Latviju vadībā, bet Šarovs uzreiz panāca izlīdzinājumu. Par laimi brīvu tālmetienu nerealizēja Zujevs, bet divas minūtes līdz spēles beigām Karpenkovs atkal deva minimālu vadību krieviem (17:16). Krūmiņš turpināja cīnīties ar sāpēm, bet nedomāja padoties neskatoties ne uz ko. Tikmēr Miezis trāpīja no distances, atjaunojot vadību Latvijas izlasei (18:17). Komandas apmainījās sekmīgiem metieniem, pēdējai minūtei sākoties pie rezultāta 19:18 Latvijas labā. Pēc pārtraukuma Miezis netrāpīja no distances, bet Čavars groza apakšā pēc caurgājiena. Pus minūti līdz pamatlaika beigām kļūdu pieļāva Pisklovs, bet četras sekundes vēlāk Kārlis Pauls Lasmanis realizēja uzvaru nesošo tālmetienu, latviešiem kļūstot par pirmajiem olimpiskajiem čempioniem 3x3 basketbolā un ieejot ne vien sporta veida, bet arī Latvijas sporta vēsturē.

Pēc uzvaras Krūmiņš komentēja: "Biju gatavs iet laukumā ar traumu. Kad tad, ja ne tagad?"

1.7705278396606 95(0) - 1.5679249763489 2024.04.23. 22:06 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=52114 ip: 172.69.58.50 usememcache: 1