7

FK “Jelgava” zaudē pret FK “Ventspils”

Raksts publicēts: 2020.11.02. 08:29:29
Raksta autors: Ruslans Antropovs

FK “Jelgava” piedzīvoja smagu sagrāvi pret FK “Ventspils” ar rezultātu 0:5 (0:2; 0:3) "Optibet" Virslīgas 24. kārtas spēlē, kas svētdien norisinājās Zemgales Olimpiskā centra Jāņa Lūša stadionā.

FK “Jelgava” spēlē piedalījās bez trim vadošiem futbolistiem – Borisa Bogdaškina, Ričards Korzana un Ingusa Šlampes, kuri to izlaida diskvalifikācijas dēļ. Uzbrucēju rindas atgriezās Marks Kurtišs, kurš iepriekšējā spēlē tika nomainīts veselības dēļ, bet Korzānu aizvietoja Mārtiņš Pivarovičs.

Jelgavnieki, neskatoties uz izmaiņām sastāvā, no pirmām minūtēm devās uzbrukumā, nevis palika aizsardzībā, kā to varētu gaidīt. Vēl pirmās minūtēs izskaņā bija iespēja atklāt spēles rezultātu, bet FK “Jelgava” spēlētājiem neizdevās to ieraidīt vārtos. Pēc vēl diviem mēģinājumiem gūt vārtus, mūsu futbolisti izlaida ātru FK “Ventspils” pretuzbrukumu un uzbrucējs Jevgenijs Kozlovs 7. minūtē ar precīzu sitienu atklāja spēles rezultātu – 0:1.

Pēc gūtiem vārtiem, ventspilnieki pārņēma kontroli pār bumbu un arī pašu spēli. FK “Jelgava” futbolisti, tiekot pie bumbas, ne bija pārāk precīzi savstarpējās piespēlēs, kas viņiem maksāja ar vēl vieniem zaudētiem vārtiem 25. minūtē, kad Luksa Villela Rezende apspēlēja gan aizsargu, gan vārtsargu Kurakinu – 0:2.

FK “Jelgava” spēlētājiem bija iespējas mainīt spēles rezultātu vēl pirmajā puslaikā, tikai Kurtiša, Hvoiņicka un Grinberga sitieniem pietrūka precizitātes. Jelgavnieku galvenais treneris Dāvis Caune pēc spēles komentēja, ka šī bija pirmā spēle, ka viņam nebija ko mainīt spēles manierē, jo futbolistu sniegums viņu apmierināja. Parasti pārtraukumā uz lapiņas viņam ir rakstīts, ko būtu jāmaina, bet šoreiz tā bija tukša.

Otrā puslaika septītā minūtē Marks Kurtišs aizsita bumbu gar vārtiem un iespējams varēja mainīt visas spēles gaitu. Spēles 65. minūtē uz FK “Jelgava” tika nozīmēts vienpadsmit metru soda sitiens, kuru precīzi izpildīja ventspilnieku leģionārs Pjagbara – 0:3, kas pilnībā salauza jelgavnieku spēli.

Puslaika vidū FK “Ventspils” vienas minūtes laikā veica divus ātrus uzbrukumus, kuri noslēdzās ar vārtu guvumiem. Pirmais precīzais sitiens piederēja ventspilniekam Jevgenijam Kozlovam, bet otrs – Kasparam Svarupam, kurš otrā puslaikā iznācis uz maiņu – 0:5.

Jēkabs Šteinburgs un Jānis Grinbergs otrā puslaikā izpildīja sitienus uz vārtiem, bet bumba vai nu lidoja garām vārtiem, vai nu to tvēra FK “Ventspils” vārtsargs Konstantins Mahnovskijs. Tomēr pēc zaudētiem trešajiem vārtiem, FK “Jelgava” spēlētājos bija redzama zināma nolemtība un tāpēc bumbas kontrole pārsvarā piederēja viesiem.

FK “Ventspils” galvenā trenera pienākumu izpildītājs Vladimirs Gudevs pēc spēles atzīmēja, ka FK “Jelgava” ir kaujas spējīga komanda, kura čempionāta pirmajā aplī atņēma viņiem trīs punktus un to iztrūkumu ventspilnieki jūt joprojām. Tāpēc futbolisti tika speciāli gatavoti šai spēlei un viņš ir priecīgs, ka izdevās iesist visus iespējamos vārtus.

FK “Jelgava” galvenais treneris Dāvis Caune pēc spēles atzīmēja, ka zaudējuma iemeslu ir ļoti daudz un iztirzāt tos atsevišķi būs pārāk ilgi. Komanda bija gatavojusies spēlēt pēc pilnīgi jaunas stratēģijas, bet diemžēl neizdevās realizēt tos momentus, kurus futbolistiem izdevās izveidot. Tomēr trenerim nav pretenziju pret spēlētājiem, kuri labi sevi parādīja spēlē un FK “Jelgava” turpinās gatavoties čempionāta noslēdzošām spēlēm.

FK “Jelgava” atlicis aizvadīt trīs pēdējās spēles, bet ir liels jautājums, kā tas notiks, jo nākamā pretinieka – “Valmiera” FC darbinieku rindās konstatēta saslimšana ar Covid-19 un komanda nonākusi karantīnā. Informācija par nākamās spēles datumu visdrīzāk būs zināma nākamās nedēļas sākumā.

Komandu sastāvi:

FK “Jelgava”: Vladislavs Kurakins (C) (G), Mārtiņš Pivarovičs (46' Bogdans Samoilovs), Jēkabs Šteinburgs, Ivo Minkevičs, Marks Kurtišs (67' Germans Saveļjevs), Daniils Hvoiņickis, Andris Krušatins, Veslijs Džons, Vladislavs Soloveičiks, Aleksejs Grjaznovs (81' Kevins Cēsnieks), Jānis Grīnbergs.

FK “Ventspils”: Kostiantyn Makhnovskyi (G), Mariss Bite, Niks Dusalijevs (46' Kaspars Kokins), Dmitrijs Litvinskis, Lucas Villela Rezende (57' Kaspars Svārups), Giorgi Mtchedlishvili, Evgeny Kozlov (76' Kazeem Ojo Aderounmu), Giorgi Rekhviashvili, Beka Varshanidze (84' Raens Tālbergs), Dumte Christian Pyagbara, Daniils Ulimbaševs (C) (76' Abdula Genaev).