ģimenes locekļi

FK “Jelgava” uzvar tukumniekus

Raksts publicēts: 2020.07.27. 09:15:00
Raksta autors: Ruslans Antropovs

Optibet Virslīgas čempionāta 9. kārtas spēlē FK “Jelgava” Zemgales Olimpiskā centrā uzņēma viesos FK “Tukums 2000/TSS” futbolistus ar atjaunoto sastāvu. Abas komandas iesāka spēli piesardzīgi, kas neapmierināja skatītājus un jau otrajā puslaikā spēle uzņēma apgriezienus, kā rezultātā FK “Jelgava” apspēlēja viesus ar rezultātu 2:1 (0:0; 2:1).

Viesi atbraukuši uz Jelgavu ar septiņiem jauniem spēlētājiem, to starpā ar diviem nigēriešu leģionāriem Aleksandru Olabanžo Ogunži un Emeku Maiklu Bazilu, kuri pāris dienas atpakaļ pameta FK “Jelgava” rindas un pievienojās FK "Tukums 2000/TSS". Jelgavnieku sastāvā parādījās 20 gadus vecais beļģu futbolists Jentls de Bātss, bet traumas dēļ tuvākās spēlēs nepiedalīsies ukraiņu pussargs Artjoms Radčenko.

Pirmais puslaiks tika aizvadīts ļoti piesardzīgi. Komandas kontrolēja bumbu laukuma centrā, neveidojot bīstamus vārtu gūšanu momentus, kas jau 15. minūtē izsauca skatītāju neapmierinātību. “Puiši, sitiet vārtus!”, “Jelgava, sit iekšā!”, “Latvijā būs vai nebūs futbols!” - skaļi kliedza īpaši neapmierinātie. FK “Jelgava” spēlētājiem kopumā desmit reizes izdevās nokļūt līdz tukumnieku vārtiem, bet neko bīstamu izveidot neizdevās. FK “Jelgava” treneris Oļegs Kubarevs, komentējot pirmā puslaiku skaidroja, ka spēlētājiem nebija dots uzdevums spēlēt piesardzīgi, un viņš to saista ar spēlētāju nogurumu. Tukumnieku galvenais treneris Gatis Kalns komentēja to kā garlaicīgu skatītājiem.

Gatis Kalns pastāstīja, ka otrā puslaika sākumā FK “Tukums 2000/TSS” spēlētāji “nosēdās” (spēlētāji izvietojās pārāk tuvu savam soda laukumam), ka rezultātā iniciatīva pārgāja jelgavnieku pusē. FK “Jelgava” spēlētāji panāca trīs brīvsitienus pie viesu soda laukuma, bet tos nerealizēja. 58. minūtē Daniils Hvoiņickis caur kreiso malu izvirzīja uzbrukumā ukraini Juriju Zaharkivu, kurš no soda laukuma malas raidīja bumbu vārtu virzienā, bet bumba paspēja skart tukumnieku aizsarga Jonasa Skindera kāju, mainīja savu trajektoriju un nolaidās vārtos aiz vārtsarga Ivana Baturina muguras – 1:0.

FK “Jelgava” turpināja dominēt uz laukuma, bet viesi savukārt centās spēlēt uz ātriem pretuzbrukumiem, laižot laukumā Nigērijas leģionārus, kuru vēl pagājušā nedēļā bija jelgavnieku komandas biedri. 78. minūtē caur kreiso malu līdz “Tukums 2000/TSS” vārtiem aizkļuva Jurijs Golubka, cīņā ar pretinieku aizsargiem atdeva piespēli uz soda laukuma centru, kur pretinieku ielenkumā atradās Jevgeņijs Kazačoks. Kazačoks spēja atdot piespēli uz labo malu, kur pie tas pirmais nonāca Jurijs Zaharkivs un ieraidīja to vārtos, gūstot savus ceturtos sezonas vārtus – 2:1.

Spēles izskaņā uz laukuma valdīja emocionāla gaisotne ar asām divcīņām un bīstamiem pretuzbrukumiem. 89. minūtē tukumnieki devās kārtējā uzbrukumā, apsteidzot laukuma saimnieku aizsargus ar tālu sitienu uz vārtiem. FK “Jelgava” vārtsargs Vladislavs Kurakins uzņem bumbu ar krūtīm, kura atlec tālu no viņa laukumā. Pirmais pie tās nokļuva tukumnieku jaunais leģionārs Aleksandrs Olabanžo Ogunži, apspēlēja aizsargu un ieraidīja goda vārtus tukšos vārtos – 2:1. “Šis vārtu guvums ir priekš Youtube,” - komentēja jelgavnieku treneris Kubarevs.

FK “Jelgava” treneris pēc spēles turpināja skaidrot, ka komanda spēlē uz savu spēju robežām un pagaidām nav atrisināts jautājums ar sastāva izmaiņām. Jebkurā gadījumā viņš ir priecīgs ar puišu sniegumu. Treneris paskaidroja, ka neviens no FK “Jelgava” futbolistiem pagājušā sezonā nav spēlējis vadošās lomās savās komandās. Likt viņiem spēlēt visas spēlēs pēc kārtas, uzņemties atbildību uz laukuma, būtu izaicinājums jebkuram trenerim.

Galvenais treneris pastāstīja, ka ukraiņu aizsargs Dmitro Semjonovs ir guvis traumu un, acīmredzot, būs spiests izlaist nākamo spēli, bet FK “Jelgava” sastāvā paliks vien divi aizsargi. Pie tam nākamo spēli,, visticamāk, būs jāizlaiž arī galvenajam bombardierim Jurijam Zaharkivam, kurš ir sasniedzis dzelteno kartīšu limitu. 30. jūlijā FK “Jelgava” dosies izbraukuma spēlē uz Daugavpili, kur tiksies ar BFC “Daugavpils” un treneru štābam nāksies rūpīgi jādomā, ko stādīt priekšā daugavpiliešiem.

Komandu sastāvi:

FK “Jelgava”: Kurakins, Šlampe, Semjonovs, Minkevičs, Korzāns, Krušatins, Kazačoks, Kozlovs, Hvoiņickis (Indrāns 84'), Ivanovs (Goluha 66'), Zaharkivs (de Bātss 84').

FK “Tukums 2000/TSS”: Baturins, Lūks, Skinderis, Strods, Pelcis (Aizgrāvis 46'), Krautmanis, Sidorovs (Penkevics 68'), Samuels (Bazils 62'), Bogdaškins, Cetnarskis, Vītolnieks (Ogundžī 62').