293012345
Arhīva navigācija

LLU Universiādē zināmi labākie LLU badmintonisti (2)

Raksts publicēts: 2020.02.27. 10:12:34

Trešdien, 26.februārī LLU Sporta centrā notika LLU Universiādes badmintona turnīrs. Līdzīgi kā pirms gada, 1.vietu izcīnīja 2017.gada Latvijas vicečempions un Lauksaimniecības fakultātes students Kristaps Kalniņš. Arī sieviešu vienspēles, tāpat kā pirms gada, uzvarēja Veterinārmedicīnas fakultātes studente Elza Lote Buša, kura savulaik trenējusies badmintonā Cēsīs.

Vīriešu ieskaitē 1.vietu kopvērtējumā izcīnīja Tehniskā fakultāte, kuras studenti izcīnīja 3., 4. un 9.vietu vīriešu vienspēlēs, kā arī 3.vietu jauktajās dubultspēlēs. 2.vietā Vides un būvzinātņu fakultāte, 3.vietā Ekonomijas un sabiedrības attīstības fakultāte, kuru pārstāvēja tikai ārvalstu studenti no Indijas.

Sieviešu ieskaitē 1.vieta Veterinārmedicīnas fakultātei, kuras studentes izcīnīja 1., 4. un 9.vietu sieviešu vienspēlēs un 3.vietu jauktajās dubultspēlēs, savukārt 2. un 3.vietu ar vienādu punktu skaitu dala Lauksaimniecības un Mežu fakultātes.

Šogad uzvarētāji tika noskaidroti trijās disciplīnās - vīriešu un sieviešu vienspēlēs, kā arī jauktajās dubultspēlēs.

Vīriešu vienspēlēs uz pjedestālā bija tikai tie spēlētāji, kuri iepriekš jauniešu vecumā ir nopietni trenējušies badmintonā. 1.vietā jau minētais Kristaps Kalniņš, kurš finālā divos setos (21-16, 21-12) uzvarēja Vides un būvzinātņu fakultātes studentu Matīsu Putniņu no Talsiem. Arī trešās vietas ieguvējs, Tehniskās fakultātes students Māris Nagobads ir no Talsiem, kur, tāpat kā Matīss Putniņš, savulaik trenējās badmintonā Talsu novada sporta skolā.

Vīriešu vienspēļu turnīrā piedalījās 13 dalībnieki, tai skaitā arī 4 studenti no Indijas, savukārt sieviešu vienspēļu turnīrā piedalījās 10 dalībnieces.

Sieviešu vienspēļu turnīrā, līdzīgi kā 2019.gadā, nepārspēta palika Veterinārmedicīnas fakultātes studente Elza Lote Buša, kura finālā divos setos (21-13, 21-9) uzvarēja Mežu fakultātes studenti Ievu Ivbuli no Jēkabpils. Iepriekš Ieva Ivbule nebija nopietni trenējusies badmintonā, līdzīgi kā 3.vietas ieguvēja, Tehniskās fakultātes studente Agnese Ozolante.

Šogad kā eksperiments tika organizēts jaukto dubultspēļu turnīrs, kurā kopā varēja spēlēt ne tikai vienas fakultātes studenti. 1.vietu izcīnīja pāris Matīss Putniņš & Ieva Ivbule. Šis pāris kopā spēlēs arī sestdien, 29.februārī Jelgavā notiekošajā Latvijas XXX Universiādes badmintona turnīrā. 2.vietā pieredzējušais Kristaps Kalniņš kopā ar Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultātes studenti Nadīnu Pahmurkinu, kurai šis bija pirmais badmintona turnīra. 3.vietā pāris Māris Nagobads & Elza Buša, kuri kopā saspēlējušies treniņos LLU Sporta centrā.

LLU ir radīti ļoti labvēlīgi apstākļi badmintona treniņiem, jo LLU studentiem ir iespēja trenēties 5 reizes nedēļā, tai skaitā pirmdienās un trešdienās no 16:00 līdz 18:00, trešdienās un piektdienās no 8:30 līdz 10:00, kā arī svētdienās no 12:00 līdz 14:00.

Kopā ar Latvijas studentiem trenējās ar daudzi ārvalstu studenti no valstīm, kurās badmintons ir viens no populārākajiem sporta veidiem, tai skaitā Indijas, Šrilankas, Pakistānas, Bangladešas, Ķīnas, kā arī Eiropas valstu studenti no Francijas, Čehijas, Moldovas. Šiem LLU ārvalstu studentiem iespēja spēlēt badmintonu ir viens no papildus argumentiem izvēloties augstskolu Latvijā.

lasīt komentārus (2)

1.9717359542847 95(0) - 1.7692055702209 2024.04.19. 11:06 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=48426 ip: 172.70.127.47 usememcache: 1