7

“Zemgale/LLU” piekāpjas liepājniekiem

Raksts publicēts: 2020.01.30. 12:43:03
Raksta autors: Ruslans Antropovs

Otro reizi pēc kārtas “Zemgale/LLU” savās mājās “Optibet” hokeja līgas regulārā čempionāta spēlē piekāpās viesiem no HK “Liepāja” ar rezultātu 3:4 (1:3; 1:0; 1:1). Dramatiskā cīņā vārtus jelgavnieku rindās guva Aleksandrs Pavļenko, Raivis Kurnigins un Ričards Bernhards.

Pirmā trešdaļa sākās ar HK “Zemgale/LLU” uzstājīgiem uzbrukumiem uz liepājnieku vārtiem, kas jau otrajā spēles minūtē vainagojās ar pretinieku nonākšanu mazākumā. Vairākumu pēc Alekseja Popova un Gata Sprukta piespēlēm realizēja uzbrucējs Aleksandrs Pavļenko, kurš izvirzīja mājiniekus spēles vadībā ar rezultātu 1:0.

Pēc zaudētiem vārtiem “Liepāja” hokejisti atmodās un sāka atbildēt ar ātriem pretuzbrukumiem, ka rezultātā septītajā minūtē rezultātu izlīdzināja Bruno Zabis – 1:1. Desmitajā minūtē viesu rezultātu ātrā pretuzbrukumā dubultoja uzbrucējs Rihards Ričards Fomins – 1:2. Jau nākamajā minūtē “Liepāja” nonāca mazākumā, dodot “Zemgale/LLU” iespēju izlīdzināt rezultātu, bet notika pretējais. Mazākumā viesu uzbrucēji aiztraucās pretuzbrukumā, un ar Māra Diļevkas gūtiem vārtiem panāca pārliecinošu vadību spēlē ar rezultātu – 1:3.

“Zemgale/LLU” galvenais treneris Valērijs Kuļibaba izšķīrās par vārtsarga Reiņa Petkus nomainīšanu pret Rihardu Cimermani, kas ļāva jelgavniekiem līdz trešdaļas beigām izturēt vienu mazākumu un vairs neielaist ripu savos vārtos.

Otro trešdaļu “Zemgale/LLU” uzsāka spēli lielā vairākumā, kas deva zināmu priekšrocību ripas kontrolē. Diemžēl šoreiz vairākuma izspēle nepadevās. Līdz trešdaļas vidum abām komandām bija vēl pa vienai iespējai spēlēt nevienādos sastāvos, bet ar vārtu guvumiem šīs spēles epizodes neizcēlās.

Trešdaļas vidū, izmantojot pretinieka “tālā soliņa” priekšrocību, uzbrucējs Raivis Kurnigins pielaboja uzbrucēja Vladislava Adeļsona raidītās ripas lidojumu un samazināja spēles rezultāta atšķirību par vieniem vārtiem – 2:3. Līdz trešdaļas beigām jelgavniekiem bija vēl divas iespējas spēlēt vairākumā, bet šis spēles elements komandai šoreiz nepadevās un vārti netika gūti.

Trešo trešdaļu “Zemgale/LLU” sāka ar lielu pārsvaru ripas kontrolē un pārliecību izlīdzināt spēles rezultātu. Astotajā trešdaļas minūtē uzbrucējs Ričards Bernhards pretinieku aizvārtē atņēma pretspēlētājam ripu, izslidoja uz vārtu priekšu un panāca ilgi gaidīto rezultāta izlīdzinājumu – 3:3. Trešdaļas otrā pusē jelgavnieki nonāca lielā mazākumā, kuru realizēja “Liepāja” lietuviešu leģionārs Marks Kalenikovas – 3:4.

Spēles noslēgums bija gana dramatisks. “Zemgale/LLU” pielika visas savas pūles, lai izlīdzinātu spēles rezultātu, bet ripu Kristapa Nazarova vārtos vairs ieraidīt neizdevās un nācās otro reizi pēc kārtas savstarpējās spēlēs piekāpties ar tādu pašu rezultātu – 3:4.

“Zemgale/LLU” spēlēja trīs maiņās, jo dažādu apsvērumu dēļ sastāvā nebija vairāki spēlētāji, tostarp rezultatīvākie – uzbrucējs Juliāns Misjus un aizsargs Sebastjans Janda.

Nākamo spēli jelgavnieki aizvadīs savās mājas jau šo sestdien, 1. februārī, tiekoties ar HK “Prizma/IHS”, un cerot revanšēties par pēdējās savstarpējās spēles zaudējumu.

0.25197005271912 103(0) - 0.066286325454712 2024.03.28. 13:34 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=48192 ip: 172.70.174.187 usememcache: 1