Tenis,
Dravis
ZIŅAS
SPORTS
IZKLAIDE
VIDEO
VESELĪBA
IZGLĪTĪBA
LABDARĪBA
Laika ziņas Jelgavā
 • ZIŅAS
 • Jelgavas ziņas
 • Novadu ziņas
 • Politika
 • Komentāri
 • Ekonomikas ziņas
 • Kriminālās ziņas
 • Uzņēmēji runā
 • Dzīvesstils
 • Portāls ziņo
 • Aculiecinieks
 • Sēru ziņas
 • Arhīvs
 • Jurista vārds
 • SPORTS
 • IZKLAIDE
 • VIDEO
 • GRĀMATU APSKATS
 • VESELĪBA
 • IZGLĪTĪBA
 • LABDARĪBA
< Janvāris
28293031123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
1234567
Arhīva navigācija

APTAUJA
Vai Covid-19 ietekmē Jūsu darba gaitas? ..vairāk
Nē, strādāju kā
līdz šim.
Minimāli, tikai
biežāk rokas
jāmazgā.
Jā, darba ir
mazāk, līdz ar to
alga mazāka.
Jā, esmu bez darba
tagad.
Ozolnieku deputātu vaino vardarbībā pret bērniem (2)

Raksts publicēts: 2019.05.22. 09:45:58
Raksta autors: Bez tabu

Nosūtīt
Ziņa redaktoram
Sagatavot izdrukai

Pret Ozolnieku novada domes deputātu Igoru Orlovu notiek divas administratīvās lietvedības par fizisku un emocionālu vardarbību pret diviem bērniem, no kuriem viens ir viņa paša bērns. Abi bērni paši vēlējušies ziņot par vardarbību likumsargiem, stāsta Valsts policijā.

Ozolnieku novada Ānes ciema iedzīvotājs Vladimirs stāsta, ka domes deputāts Igors Orlovs esot fiziski aizskāris viņa 16 gadus veco dēlu.

Vladimirs, Zēna tēvs: ‘’Dēls man piezvanīja un pateica, ka viņam iesita. Es tobrīd biju darbā, nevarēju uzreiz atbraukt. Teicu, lai izsauc ātro palīdzību. Atbrauca ātrā palīdzība, savāca viņu. Vēlāk ierados slimnīcā. Izrādījās, ka viņš [Ozolnieku novada domes deputāts Igors Orlovs] viņam bija iesitis pa galvu un ausi. Traumas tika fiksētas.’’

Cietušā zēna tēvs: Mans dēls slēpa otru bērnu no tēva dusmām, bet abiem iesita

Vladimira dēls ziņojis likumsargiem sekojošo: viņu aprīļa dienā uzrunājusi deputāta Orlova 14 gadus vecā meita, kura esot lūgusi viņa dzīvesvietā paslēpties no tēva, jo baidījusies no viņa dusmām. Puisis cenšoties palīdzēt, ielaidis meiteni mājās, bet pašam bija jādodas uz nodarbībām uz vietējo jauniešu centru. Vēlāk deputāts Orlovs, meklējot meitu, noskaidrojis, ka viņa varētu būt pie zēna. Orlovs uzmeklējis puiku un kopā devušies uz dzīvokli, kur esot pārmācījis gan svešo bērnu, gan savu meitu.

Vladimirs, Zēna tēvs: ‘’Viņš [deputāts Orlovs] sāka sist savu meitu. No lietas kopijas sapratu, ka viņš viņai iesita 10-15 reižu. Viņa meita to pati uzrakstīja iesniegumā. Viņš pateica manam dēlam sekojošo: ”Tūlīt meitai būs zilumi, es pateikšu, ka tu viņai siti!”’’

Deputāta meitas satraucošais ziņojums policijai

Vladimirs uzrāda Bez Tabu komandai lietas materiālu kopijas. Pati deputāta Orlova meita iesniegumā policijai raksta, ka viņai ir bail no tēva, viņš mājās bieži esot pārlieku stingrs un rājas. Tas tā esot jau kādu laiku. Tāpat viņa raksta, ka todien pēc stundām gribējusi paslēpties no tēva, tāpēc uzrunājusi zēnu, kurš vēlāk ielaidis viņu dzīvoklī. Orlova atvase arī raksta, ka, kad sapratusi, ka tēvs uzmeklējis zēnu un ieradies kopā ar viņu dzīvoklī, slēpusies no tēva uz balkona. ”Tētis mani atrada un sāka man sist pa muguru un galvu. Iesita 10-15 reižu. Zēns to visu redzēja. [..] Pēc tam tētis draudēja, ka atdos mani internātā,” iesniegumā raksta bērns.

Zēna tēvs Vladimirs stāsta, ka, lai izvairītos no neērtiem jautājumiem skolā, Orlovs esot izņēmis meitu no skolas un sameklējis vietu citā.

Vladimirs arī stāsta, ka dēla traumas pierādītas ekspertīzē, tomēr nezina, vai arī Orlova meitai oficiāli fiksēti miesas bojājumi. Zēna tēvu sadusmojusi deputāta Orlova vēršanās policijā ar iesniegumu par to, ka viņa dēls ieslēdzis meiteni svešā dzīvokli, kaut, kā savā paskaidrojumā liecina pati meitene, viņa puisim lūgusi ielaist viņu dzīvoklī. ”Tagad dēls apmeklē psihologu, jo baidās. Viņš [deputāts Orlovs] pat nav atvainojies. Viņš saka, ka es slikti audzinot dēlu!” sašutis ir Vladimirs.

Neizpratnē un uztraukta par Orlova meitas drošību ir arī Vladimira ģimenes draudzene Marija, kura pati ikdienā strādā ar bērniem, kuri arī cietuši no vardarbības. Viņa gan nevēlas plašākai sabiedrībai darīt zināmu savu darba vietu, bet Bez Tabu ir informēts.

Marija, Zēna ģimenes draudzene: ‘’Viņš visu atbildību noveļ uz zēnu, kurš jau tā ir cietis, apmelo bērnu! Es mazliet pārzinu likumus, esmu izglītota bērnu tiesību aizsardzībā. Kad man iedeva izlasīt viņa meitas liecību, es sapratu, ka tā tas nevar palikt. Bet pats deputāts [Orlovs] saka, ka viņam Valsts policija nav oficiāli uzdevusi jautājumus. Viņš pat nav gājis uz pratināšanu, bet iesniegums no abiem bērniem ir rakstīts. Es domāju, ka visu šo lietu vajag ”pacelt”, lai kāds to kontrolē. Citādi cilvēks var izvairīties no atbildības. No savas darba pieredzes zinu, ka, ja ir tāda vardarbība ģimenē, ja bērns atklāti ziņo par notiekošo ģimenē un roku pacelšanu, meitu vajadzēja nogādāt uz krīzes centru. Tikai pēc tam tā lieta jāizmeklē tālāk. Jānodrošina, lai meitene ir drošā vietā.’’

Vardarbībā vainotais deputāts visu noliedz

Bez Tabu izdodas sastapt arī Ozolnieku novada deputātu Igoru Orlovu, kuru vaino vardarbībā pret bērniem. Viņš stāsta, ka todien, kad sapratis, ka meita nav sastopama laikus, ļoti uztraucies. No citiem bērniem uzzinājis, ka meita varētu būt zēna dzīvoklī, uzrunājis puisi, kurš sākotnēji vairākkārt esot noliedzis, ka meita atrodas pie viņa mājās, tomēr vēlāk pēc uzaicinājuma kopā doties uz dzīvokli, zēns esot atzinies.

Orlovs noliedz, ka būtu pārmācījis svešu bērnu, sitot viņu pie dzīvesvietas, kad tur ieradušies. Taujāts, kā skaidrojams, ka vēlāk ieradusies ātrā palīdzība, kas nogādājusi bērnu slimnīcā, un ka ekspertīzē puisim fiksēti arī miesas bojājumi, Orlovs saka, ka neko nezina un turpina noraidīt pārmetumus par rokas pacelšanu pret svešu bērnu.

Kad Bez Tabu saka, ka lietā iesaistītās personas uzrādījušas raidījumam viņa meitas liecību policijai, kurā meitene pārmet tēvam agresiju un saka, ka ir bail no viņa, ka slēpusies pie paziņas dzīvoklī un pēcāk saņēmusi sitienus arī pati, Orlovu vairāk izbrīna, kā žurnālisti uzzinājuši par meitas sūdzību policijai. Taujāts, vai viņu tomēr vairāk nesatrauc liecības saturs, Orlovs stāsta, ka šo dokumentu nav redzējis, noraida arī pārmetumus par vardarbību pret meitu.

Igors Orlovs, vardarbībā vainotais, Ozolnieku novada domes deputāts: ‘’Jūs redzat, kāds vīrietis esmu! 100 kilogramu! Es spēlēju divas stundas volejbolu, bet pat nav vajadzīga atpūta, kā es tādam mazam bērnam varu sist?’’

Orlovs uzstāj, lai Bez Tabu parunā ar meitu. Bērns gan ir ļoti sabijies, šķiet, tēva klātbūtnē baidās ko bilst nevietā, tāpēc nespēj skaidri atbildēt, vai tēvs pacēlis roku pret viņu. Vēlāk gan viņa atzīst, ka vienreiz tēvs iesitis viņai.

Orlovs stāsta, ka todien meita mukusi pie paziņas un tur slēpusies, jo iepriekšējā treniņā kopā ar citiem bērniem esot sastrādājusi blēņas, tāpēc par katru cenu centusies izvairīties no nopietnas sarunas ar treneri, kurai todien bija jānotiek. Atsaucoties uz meitas ziņoto policijai par tēva regulārajām dusmām mājās, Bez Tabu Orlovam vaicā, vai un kā par šīm sastrādātajām blēņām treniņā sodīta meita, Orlovs saka, ka audzināšanā ņem piemēru no sporta treneriem, rokas palaist neatļaujoties.

Bērnu tiesību aistāvji gaida psihologa atzinumu

Valsts policijā (VP) uzsāktas divas administratīvās lietas (par katru bērnu) par emocionālu un fizisku vardarbību pret nepilngadīgajiem, informē VP Jelgavas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieka p.i. Romans Dikovs.

VP pārstāvis Dikovs norāda, ka, lai ziņotu par Orlova izdarībām, abus iesniegumus vēlējušies rakstīt paši bērni.

Likumsargs Dikovs arī stāsta, ka uzreiz informēta arī Ozolnieku novada Bāriņtiesa, kurai lūgts veikt darbu, tai skaitā ar Orlova ģimeni: organizēt rehabilitāciju un psihologa izpēti. Pēc psihologa slēdziena policija lemšot, vai un kā sodāms Orlovs.

VP Dikovs pārstāvis teic, ka deputāta meitai, par spīti pašas ziņotajam par saņemtajiem sitieniem, nav veikta miesas bojājumu ekspertīze, jo operatīvie darbinieki, kuri ieradās uz izsaukumu, neesot saskatījuši traumas.

Dikovs arī nenoliedz, ka Orlovs nav nopratināts. Tas neesot nepieciešams, kamēr piesaistītais psihologs pēta attiecības ģimenē un gatavo slēdzienu, ko iesniegt policijā.

Ozolnieku novada bāriņtiesas priekšsēdētāja Ilze Mangusa gan uzskata, ka, ja reiz bērns pats norādījis uz tēva uzvedību, bailēm no viņa un roku pacelšanu, policijai vajadzēja cītīgāk pārbaudīt, vai nav traumu, lai atvieglotu arī Bāriņtiesas darbu.

Tāpat Bāriņtiesas priekšstāve Mangusa stāsta, ka no policijas neesot saņēmuši nekādu sīkāku informāciju par iespējamiem pāridarījumiem Orlova meitai, piemēram, nav atsūtīta viņas liecība policijai. Arī tā, izmeklējot iespējamo vardarbību, būtu noderējusi.

Ilze Mangusa, Ozolnieku novada Bāriņtiesas priekšsēdētāja: ‘’Protams, policijai būtu jārīkojas nekavējoties. Šeit var būt runa par bērna veselības apdraudējumu. Bažas par vardarbību pret bērnu noteikti ir. Ir mums tāda informācija. Lai pieņemtu bērna interesēm atbilstošāko lēmumu, ir nepieciešama psihologa izpēte, lai iegūtu pamatotu informāciju. Psihologa izpētes rezultātus mēs tuvākajā laikā varētu saņemt. Attiecīgi bāriņtiesa pēc atzinuma saņemšanas lems par tālākajām darbībām saistībā ar bērna tiesību īpašu aizstāvību.’’

 


Vārds E-pasts
Komentārs
Piekrītu noteikumiem
lasīt komentārus (2)
Komentāra ievietošanas noteikumi
 • par forumā ievietoto ziņojumu saturu ir atbildīgi to autori;
 • forumā publicētie viedokļi neatspoguļo JELGAVNIEKIEM.LV viedokli;
 • portāla administratoram ir tiesības bez brīdinājuma dzēst rupjus, reliģiski, politiski, rasistiski vai kā citādi aizskarošus ziņojumus, kā arī komentārus, kuri neatbilst izvēlētajai tēmai.
AUTOdoc.lv

2.0926837921143 102(0) - 1.7550187110901 2021.01.17. 17:30 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=46223 ip: 3.227.247.17 usememcache: 1