7

FK «Liepāja» uzvar FK «Jelgava»

Raksts publicēts: 2019.05.18. 09:45:43
Raksta autors: Jelgavasvestnesis.lv

Piektdien Liepājā «Optibet» virslīgas 13. kārtas spēli aizvadīja FK «Liepāja» un FK «Jelgava». Skolotāja Aleksandra Starkova, liepājnieku galvenā trenera, un skolnieka Mariana Pahara, jelgavnieku galvenā trenera, duelī uzvaru ar rezultātu 1:0 svinēja liepājnieki.

Spēli abas komandas iesāka apņēmīgi – daudz uzbrukumu, pārtvertu bumbu, dinamiska un spraiga spēle laukumā –, tomēr pirmā puslaika otrajā pusē inicatīvu pārņēma liepājnieki, vairāk spēlējot uzbrukumā un piespiežot jelgavniekus spēlēt aizsardzībā. FK «Jelgava» vistuvāk vārtu guvumam bija 21. minūtē, kad pēc centrējuma Aivars Emsis sita ar galvu, bumba lidoja uz vārtu stabu, līdzās atradās Džeremijs Fernandess, kuram vajadzēja nedaudz pielabot bumbas lidojumu, bet viņš līdz bumbai neaizsniedzās, un bumba aizlidoja garām vārtiem. Savukārt liepājniekiem, šķiet, reālākā iespēja gūt vārtus bija 44. minūtē, kad jelgavnieku vārtsargs Germans Māliņš nolēma iziet tālu no vārtiem, lai apturētu Luisa Paulo Hilario jeb Dodo uzbrukumu, bet bumbu nenotvēra. Tā atkal nonāca pie liepājniekiem, kuri varēja veikt atkārtotu uzbrukumu jau uz tukšiem vārtiem. Jelgavniekus glāba tikai veiksmīga Artjoma Osipova spēle aizsardzībā.

Otro puslaiku jelgavnieki iesāka uzreiz ar divām maiņām – A.Emša vietā laukumā devās Daniils Hvoiņickis, savukārt Naimu Šarifi nomainīja Artjoms Vorobjovs. Puslaika pirmajā pusē pie vairākām standartsituācijām tika mājinieki, un viena no epizodēm noslēdzās ar vārtu guvumu – spēles 68. minūtē Jānis Ikaunieks centrēja bumbu soda laukuma vidū, kur to ar galvu G.Māliņa sargātajos vārtos ieraidīja Seidina Abou Bakrs Lamine Keita. Pēc zaudētajiem vārtiem jelgavnieki aktivizējās un noorganizēja vairākus uzbrukumus, tomēr vārtus gūt neizdevās. Vistuvāk vārtu guvumam jelgavnieki bija kompensācijas laika pirmajā minūtē, kad tika pie standartsituācijas, tomēr situācija ļoti strauji mainījās – bumba nonāca pie liepājniekiem, Dodo ātri devās uz priekšu un tur tukši vārti, jo G.Māliņš bija devies komandai palīgā uzbrukumā un nepaspēja atgriezties savā postenī. Pašaizliedzīgi aizsardzībā nospēlēja 87. minūtē uz maiņu uznākušais Stilianoss Panteli, un arī tiesneši fiksēja liepājniekiem aizmuguri. Līdz ar to spēle noslēdzās ar 1:0 liepājnieku labā. Šī A.Starkovam bija trešā spēle pie FK «Liepāja» stūres un pirmā izcīnītā uzvara. Savukārt jelganiekiem pārtrūka nezaudēto spēļu sērija – viņi nebija zaudējuši iepriekšējās piecās spēlēs.

Jāpiebilst, ka arī sezonas pirmajā savstarpējā spēlē, kas notika Jelgavā, ar rezultātu 1:2 pārāki bija liepājnieki.

14. kārtas spēli FK «Jelgava» aizvadīs 21. maijā pulksten 18.30 pret FK «Spartaks» Jelgavā, savas treniņbāzes laukumā Kārklu ielā 6.

0.34732580184937 104(0) - 0.23409032821655 2024.03.29. 04:17 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=46192 ip: 52.205.159.48 usememcache: 1