7

BK «Jelgava/LLU» izcīna bronzas medaļas

Raksts publicēts: 2019.05.08. 07:32:50
Raksta autors: jelgavasvestnesis.lv

Otrdienas vakarā Jelgavas sporta hallē ne bez līdzjutēju palīdzības BK «Jelgava/LLU» ar rezultātu 99:82 pārspēja «RSU» basketbolistus un sezonu noslēdza ar Latvijas Basketbola līgas 2. divīzijas čempionāta bronzas medaļām.

Jau no pirmajām spēles sekundēm bija skaidrs, ka neviena no komandām nepiekāpsies. Pirmajā ceturtdaļā rezultāts auga līdzīgi un vadība uz tablo mainījās teju pēc katra uzbrukuma. Ceturtdaļas vidū skatītājus ar skaistu bloku iepriecināja BK «Jelgava/LLU» spēlētājs Reinis Avotiņš, nobloķējot pretinieku kapteini Rihardu Ginteru. Neskatoties uz to, R.Ginters pirmajā ceturtdaļā spēja sakrāt 9 punktus, tikpat arī Armandam Ginteram, un pirmā ceturtdaļa noslēdzās viesu labā – 22:29.

Otrajā ceturtdaļā pārsvars bija jelgavniekiem, tomēr nemaz tik viegli nebija atspēlēt iekrāto 7 punktu deficītu. Izlīdzināt rezultātu mājiniekiem izdevās tikai pēc nospēlētām trīsarpus minūtēm. Pēc tam jelgavnieki spiedienu pakāpeniski palielināja, tomēr ceturtdaļas beigās iniciatīvu atkal pārņēma «RSU». Tas noveda pie vairākiem pārkāpumiem pie piezīmju normas, kas ļāva rīdziniekiem mest soda metienus. Lai gan kopumā šajā ceturtdaļā veiksmīgāki bija jelgavnieki, komandām dodoties puslaika pārtraukumā, ar diviem punktiem priekšā bija «RSU» – 44:46.

Trešā ceturtdaļa atkal ritēja punkts punktā ar biežām vadības maiņām, bet ar katru minūti arvien vairāk uzkarsa BK «Jelgava/LLU» kapteiņa Andra Justoviča roka – viņš bija galvenais mūsu komandas vilcējspēks (spēles laikā viņš sakrāja 31 punktu un bija rezultatīvākais mūsu komandas sastāvā), kamēr pretinieku rindās punktu gūšanas smagumu uz sevi bija uzņēmušies Rihards un Armands Ginteri. Pusotru minūti pirms ceturtdaļas beigām skaista epizode atkal padevās Jelgavas komandas basketbolistam R.Avotiņam – viņš trieca bumbu grozā no augšas, un tas deva nepieciešamo enerģijas lādiņu gan komandai, gan līdzjutējiem. Trešo ceturtdaļu jau sev par labu izdevās noslēgt mājiniekiem – 71:69.

Ceturtajā ceturtdaļā katrs punkts nāca ar smagu darbu un rezultāts uz tablo auga lēni. Kad bija jāspēlē vēl 4:44 minūtes, jelgavniekiem bija 4 punktu pārsvars, tomēr ar neatlaidību izdevās pretiniekus salauzt. Kad mājinieku pārsvars sasniedza 10 punktus, zālē sākās eiforija – līdzjutēji plaudēja, atbalstīja komandu ar saucieniem, svilpieniem un bungām un jau priecājās, tomēr basketbolisti laukumā vēl turēja vektoru. Un tikai pusminūti pirms spēles beigām, kad bija skaidrs – 17 punktus pretinieki neatspēlēs –, Jelgavas komandas soliņš sāka svinēt uzvaru.

0.40336298942566 104(0) - 0.24111866950989 2024.03.28. 20:32 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=46102 ip: 172.70.175.28 usememcache: 1