Arhīva navigācija

FK «Jelgava» uzvar Jūrmalas «Spartaku»

Raksts publicēts: 2018.04.01. 19:47:39
Raksta autors: jelgavasvēstnesis.lv

1. aprīlī savu devīto Virslīgas sezonu sāka futbola kluba «Jelgava» meistarkomanda. Olaines pilsētas stadionā mačā pret Jūrmalas «Spartaku» izdevās izcīnīt uzvaru ar 1:0.

Pirmo reizi kopš 2013. gada «Jelgavas» komandas vārtus Virslīgas čempionāta spēlē nedevās Kaspars Ikstens, kurš šajā starpsezonā pārgājis RFS rindās. 2018. gada sezonā jelgavnieku vārtus uzticēts sargāt Jānim Krūmiņām. Aizsardzības līniju «Jelgavai» šodien sastādīja ārzemju spēlētāji: lietuvieši Mindaugs Grigarāvičs un Sigits Olberkis, kā arī krievi Vjačeslavs Jemeļjaņenko un Maksims Širjajevs. Laukuma vidū jelgavniekiem spēlēja no Taizemes atpakaļ atbraukušais Riotaro Nakano, kā arī Maksims Rafaļskis, Andrejs Kiriļins un Alans Siņeļņikovs, kamēr uzbrukumā spēli sāka Vladislavs Kozlovs un no «Liepājas» pārgājušais Marks Kurtišs. Rezervē šoreiz bija jāpaliek Valērijam Redjko (neliels muguras savainojums), Artim Lazdiņam un Andrim Krušatinam.

Mačs Olainē risinājās lietainos apstākļos, kas neļāva komandām rādīt kvalitatīvu un skatītājiem baudāmu futbolu. Līdz ar pirmajām minūtēm labāku bumbas kontroli demonstrēja jūrmalnieki, kuri vairāk uzturējās «Jelgavas» komandas laukuma pusē. Spēles 9. minūtē pēc pretinieku futbolista izpildītā brīvsitiena, spēlē bija jāiesaistās Krūmiņam. Kopumā jāatzīst, ka neraugoties uz teritoriālo pārsvaru, valsts čempioniem reti kad izdevās tikt pie bīstamiem momentiem uzbrukumā. «Jelgavai» aktīvi uzbrukumiem pieslēdzās Grigarāvičs, kurš 33. minūtē ar sitienu pāri vārtiem noslēdza ilgstošu uzbrukumu. Puslaika pārtraukumā komandas devās pie 0:0 rezultāta.

Krietni atraktīvāk notikumi attīstījās otrajā puslaikā. Jaudīgs sākums izdevās jelgavniekiem, pie labiem momentiem tiekot Siņeļņikovam un Kozlovam. Mača 52. minūtē Vladislavs, atrodoties pie soda laukuma robežām, izpildīja fantastisku sitienu vārtu augšējā stūrī – 1:0. Nākamās 10 minūtes «Jelgava» turpināja kontrolēt notikumus laukumā, izveidojot vēl dažas labas vārtu gūšanas iespējas.

Līdz ar Edgara Gaurača došanos laukumā, spriedze strauji pieauga. Dažbrīd abu komandu pārstāvji iesaistījās asās vārdu apmaiņās un provokācijās. Pie saviem brīdinājumiem tika arī bijušie jelgavnieki Mārcis Ošs un Gints Freimanis. Noslēdzošās spēles minūtēs jūrmalnieki centās izveidot spiedienu, taču Jelgavas futbolisti spēja novērst briesmas pie saviem vārtiem, galu galā izcīnot uzvaru ar 1:0.

Nākamo spēli «Jelgava» aizvadīs jau 6. aprīlī, kad Olaines pilsētas stadionā būs jāspēkojas ar ambiciozo «Ventspili».

FK «Jelgava» – «Spartaks» «Jūrmala 1:0 (0:0)
Vārti: Kozlovs 52'
Brīdinājumi: Kozlovs 61', Siņeļņikovs 67', Grigarāvičs 71', Kiriļins 78', Olberkis 85' - Šlampe 63', Ošs 71', Freimanis 78'
Jelgava: Krūmiņš - Grigarāvičs, Širjajevs, Olberkis, Jemeļjaņenko - Siņeļņikovs (k), Rafaļskis, Nakano, Kiriļins - Kurtišs, Kozlovs (Jermolajevs 67')
Galvenais tiesnesis: Andris Treimanis

0.30932807922363 95(0) - 0.20847249031067 2024.04.19. 15:14 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=42883 ip: 172.70.127.64 usememcache: 1