7

«Zemgale/LLU» sezonu noslēdz ar vēsturisku sudrabu

Raksts publicēts: 2018.03.18. 06:36:07
Raksta autors: jelgavasvēstnesis.lv

Sestdienas vakarā Jelgavas ledus hallē aizvadīta pēdējā 2017./2018. gada sezonas Optibet Hokeja līgas (OHL) spēle. «Zemgale/LLU» finālsērijas ceturtajā spēlē nespēja gūt vārtus un ar rezultātu 0:1 piekāpās «Kurbadam», kas čempiontitulu ieguvusi otro sezonu pēc kārtas, bet Jelgavas komandai pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē sudrabs!

«Zemgale/LLU» aizvada labāko sezonu kluba pastāvēšanas vēsturē - Jelgavas komanda pusfinālā no turpmākās cīņas izslēdza vienu no galvenajām čempionāta favorītēm «Mogo», bet finālā pretiniekos gaidīja pagājušās sezonas čempione «Kurbads». Valērija Kuļibabas vadītā komanda zaudēja pirmās divas spēles viesos, kas samazināja iespējas uz lielu pārsteigumu arī finālā. Piektdien Jelgavas ledus hallē pulcējās vairāk nekā 1000 līdzjutēji, taču šādā atmosfērā mūsējiem spēle neizdevās, kā rezultātā piedzīvota sagrāve ar 1:6.

Pēc nonākšanas iedzinējos sērijā ar 0:3 «Zemgale/LLU» hokejistiem atkāpšanās ceļa vairs nebija un sestdienas vakarā bija vajadzīga uzvara. Pirmajā trešdaļā tas arī bija jūtams - mūsējie izveidoja vairākus vārtu gūšanas momentus, taču Uldis Čalpa tika galā ar visiem 14 jelgavnieku izpildītajiem metieniem. «Zemgale/LLU» vārtsargam Reinim Petkum spēlē bija jāiesaistās ar sešas reizes, un arī viņš ar visus metienus atvairīja, tādējādi pēc 20 minūtēm rezultāta tablo vēstīja neizšķirtu 0:0.

Otrās trešdaļas otrajā minūtē Rīgas komandu vadībā izvirzīja Gatis Gricinskis - 0:1. Iespējas atspēlēties otrajā periodā mazināja noraidījumi - jelgavnieki mazākumā spēlēja trīs reizes, taču spēja izturēt, saglabājot iespējas pirms noslēdzošās trešdaļas. Trešajā trešdaļā «Kurbads» spēlēja ļoti piesardzīgi, milzīgu uzsvaru liekot uz spēli aizsardzībā. Pieredzes bagātie pretinieku hokejisti šādā hokejā jutās lieliski, neļaujot mājiniekiem izveidot daudz momentu.

Izmisīgie centieni gūt pirmos vārtus spēlē beidzās bez rezultāta, un «Kurbads» uzvarēja ar 1:0, titulu izcīnot otro gadu pēc kārtas, bet jelgavniekiem attiecīgi pirmo reizi kluba pastāvēšanas vēsturē izcīnītas sudraba godalgas. Diemžēl pirmajā finālsērijā «Zemgale/LLU» hokejisti pie uzvarām netika, taču pēc spēles pelnīti saņēma skaļus Jelgavas līdzjutēju aplausus.

0.1988730430603 103(0) - 0.090128183364868 2024.03.28. 12:08 http://www.jelgavniekiem.lv/?act=10&art=42744 ip: 172.71.222.21 usememcache: 1